banner203

"Bu hafta çok önemli 2 isim Alanya’ya geliyor"

Prof. Dr. Şahin Filiz ve Assi. Prof. Dr. Orhan Çekiç 20 Ekim 2017 Cuma günü saat 18:30’da Alanya Belediyesi Cuma Pazarı Düğün salonunda “Atatürk ve Felsefesi” konulu panel düzenleyecekler. Ulusal Kanal Alanya temsilcisi Evren Kurtoğlu, "Atatürk’e saldırıların artığı bu dönemde buna karşı Alanyamıza çok önemli iki konuk getiriyoruz

"Bu hafta çok önemli 2 isim Alanya’ya geliyor"
Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi Alanya Temsilciliği “Atatürk ve Felsefesi” konulu panel düzenlenecek. Panelle ilgili açıklama yapan Ulusal Kanal Alanya temsilcisi Evren Kurtoğlu, "Atatürk’e saldırıların artığı bu dönemde buna karşı Alanyamıza çok önemli iki konuk getiriyoruz. Prof. Dr. Şahin Filiz ve Assi. Prof. Dr. Orhan Çekiç 20 Ekim 2017 Cuma günü saat 18:30’da Alanya Belediyesi Cuma Pazarı Düğün salonunda “Atatürk ve Felsefesi” konulu panel düzenleyecekler." dedi. Kurtoğlu bütün Alanya halkını bu panele davet etti. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerini ve gençlik örgütlerini bu panele ilgi göstermesini, sahip çıkmasını isteyen Ulusal Kanal Temsilcisi Evren Kurtoğlu, “ülkemizin bugün yaşadığı sıkıntılardan çıkışının Atatürk’ü doğru anlamaktan ve onun felsefesine geri dönmekten geçtiğini.” belirtti.

Kurtoğlu’nun panelle ilgili açıklamasının ayrıntıları şu şekilde:

Bugünlerde eğitim sistemimizden Atatürk’ü silmeye çalışanlara sadece şunları söyletebiliriz. Bu yapılanlar beyhude çabalardır. Çünkü bu medrese eğitim sistemi 1920'lerde öldü. Türk Milleti Osmanlı Devleti'ni, padişah Vahdettin'i, Damat Ferit Hükümetini tarihin mezarlığına gömdü. Yerine Atatürk'ün Cumhuriyeti doğdu. Osmanlı'nın yeniçerisi öldü, yerine Mehmetçik doğdu. Medrese eğitim öldü, yerine laik, demokratik, bilimsel, çağdaş eğitim doğdu. Ölüyü diriltemezsiniz.

Bu millet, Atatürk'ten, cumhuriyetten, laik eğitimden ne kötülük gördü ki? Aksine esaretten bağımsızlığa ulaştık. Ümmetten millet olduk. Cehaletten kurtulduk. Yoksulluktan ayağımıza çarık bulamazken bugünlere ulaştık. Hatta ne zaman ki Atatürk'ün yolundan saptık başımız belalara girdi.

Bizler Atatürk’ü daha iyi anlamak ve anlatmak için Alanyamız da bir panel düzenliyoruz. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerini ve gençlik örgütlerini bu panele ilgi göstermesini, sahip çıkmasını istiyoruz. Ülkemizin bugün yaşadığı sıkıntılardan çıkışının Atatürk’ü doğru anlamaktan ve onun felsefesine geri dönmekten geçmektedir.

Atatürk’e saldırıların artığı bu dönemde bu karşı Alanyamıza çok önemli iki konuk getiriyoruz. Prof. Dr. Şahin Filiz ve Assi. Prof. Dr. Orhan Çekiç 20 Ekim 2017 Cuma günü saat 18:30’da Alanya Belediyesi Cuma Pazarı Düğün salonunda “Atatürk ve Felsefesi” konulu panel verecekler. Tüm halkımız ve öğrencilerimiz davetlidir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 11:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83