Bu paylaşım Alanya'da panik yaşattı!Vatandaşlar telefona sarıldı

Alanya’da sosyal medya üzerinde dolaşan ve yerel bir yayın kuruluşunun logosu altında hazırlanan asparagas paylaşım panik yaşanmasına neden oldu.

Bu paylaşım Alanya'da panik yaşattı!Vatandaşlar telefona sarıldı
Normalleşme dönemine girilmesinin ardından tekrar kırmızı olduğu ve yüksek riskli ilçeler arasında gösterilen Alanya’da montaj yapılarak sosyal paylaşım platformunda kişiler arasında dolaşan asparagas haber kaosa neden oldu.

“Korkutan Tablo! İşte Alanya’da mutasyonlu vaka sayısı” isimli haber paylaşımda . Alanya’da belirli tarihler arası karantina uygulanacağı belirtildi. Hıızla yayılan görsel vatandaşlar arasında panik yaşattı .
“Resmi olmayan paylaşımlara itibar etmeyin"

Konuyla ilgili açıklama yapan Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, “Koronavirüs ile ilgili tüm gelişmeler Antalya Valiliği ya da Alanya Kaymakamlığı’nın resmi sitelerinden açıklanıyor. Lütfen vatandaşlarımız sosyal medya üzerinde bu tür paylaşımlar gördüğü zaman teyit ettirsinler. Bu bilgilerin teyidi de ancak resmi sayfalarda gerçekleştirilebilir. Alanya’da şu an için bu tür korkulacak bir durum yok” dedi.Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 22:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83