banner203

‘Büyük Aşıkların Sonuncusu’ görücüye çıktı

Alanya Belediye Tiyatrosu, rejisörlüğünü Murat Atak’ın yaptığı “Büyük Aşıkların Sonuncusu” adlı oyunu seyirciyle buluşturdu.

‘Büyük Aşıkların Sonuncusu’ görücüye çıktı

ABD’li yazar Neil Simon’un önemli eserleri arasında yer alan ve Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafında büyük bir emekle hazırlanan sezonun ikinci yetişkin oyunu, Alanya Kültür Merkezi’nde ilk gösterimini yaptı.

SEYİRCİDEN BÜYÜK ÖVGÜ

Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eşi Yıldız Yücel, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, AHEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Belediye Meclis Üyeleri, kamu kurumlarının birim amirleri ve davetliler eşleriyle birlikte izlediler. Oyuncuların performansı ve başarılı sahne dekoru izleyiciden büyük alkış aldı. Zaman zaman kahkahaların yükseldiği salonda, zaman zaman duygusal anlar yaşandı.


Seyircinin büyük beğenisini kazanan oyun, 1930 yılların Amerika’sında geçen bir öykü. Ancak öykü sanki günümüzü anlatılıyor. Oyunda, mutsuzluklarına başka alanlarda çözüm arayan ailelerin yaşadığı olaylar komedi ve dram olarak işleniyor.

banner111

Biletleri günler öncesinden tükenen oyun yarın akşam saat 20.00’de tekrar sahnelenecek.

Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal, sezonun ikinci büyük yetişkin oyunu olarak değerlendirilen Büyük Aşıkların Sonuncusu’nun, önümüzdeki günlerde de sahnelenmeye devam edeceğini hatırlattı.


Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 00:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83