Büyükşehir susuzluğa dayanıklı çim üretiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hurma Üretim Tesisi’ndeihtiyacı olan çim fidelerini kendi üreterek tasarruf ediyor. Susuz koşullara dayanıklı Zoysia ve St. Augustinetürü çim fidesi üretimi ile su tüketiminin de en aza indirilmesi hedefleniyor.

Büyükşehir susuzluğa dayanıklı çim üretiyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi,Türkiye’ye örnek peyzaj düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları ile göz dolduruyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, kuraklığın yaşandığı ve doğal su kaynaklarının azaldığı bu dönemde susuzluğa dayanıklı çimler üreterek, bu alandaki çalışmalarını daha da ileri seviyelere götürüyor.
250 BİN ÇİM FİDESİ ÜRETİLDİ 
Bu kapsamda Hurma Üretim Tesisi’ndegeçtiğimiz yıl kuraklığa ve susuz koşullara dayanıklı yaklaşık 250 bin adet St.Agustine ve Zoysia çim fidesi üretimi yapılarak, alanlara aktarımı gerçekleştirildi. 2021 yılı için de 750 bin fide hedefi için anaçlık fide dikimi gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin kendi personel ve imkanları ile üretimi yapılan çimler sayesinde hem ekonomik olarak belediye bütçesine katkı sağlanıyor hem de su tüketiminin en aza indirmesi hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83