banner203

Büyükşehir’den Alanya'da mezarlıklara bakım

Alanya’daki mezarlıklarda yoğun bir çalışma yürüten Antalya Büyükşehir Belediyesi, 80 personelle temizlik çalışması yapıyor. Alanya genelinde toplam 99 mezarlıkta 877 dönümlük alan temizlendi.

Büyükşehir’den Alanya'da mezarlıklara bakım
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi mezarlıklardaki temizlik ve bakım çalışmalarını 6 gruptan oluşan 80 kişilik ekiple yürütüyor. Alanya’da 92 mahallede bulunan toplam 175 mezarlığı kapsayan çalışma ile maki grupları, dikenli çalı ve otlar nedeniyle girilmesi mümkün olmayan mezarlıklar ziyaret edilebilir hale getiriliyor. Son üç buçuk ay içinde Alanya genelinde 47 mahallede toplam 99 mezarlıkta çalışma tamamlandı. 99 mezarlıkta toplam 877 dönümlük alan temizlenerek, ziyaret edilebilir hale getirildi.

MUHTARLAR HİZMETTEN MEMNUN

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki mezarlıklarda başlattığı ve kapsamlı olarak yürüttüğü çalışmaya vatandaşlar ve mahalle muhtarlarından tam destek geldi. Vatandaşlar, “Mahallelerimizdeki mezarlıklara çalı çırpı ve makilik gruplardan dolayı yıllardır giremiyorduk. Yıllardır ilk böyle bir çalışma yapıldı. Hem mezarlığımız temizlendi hem de yakınlarımızın kabrini daha kolay ziyaret etme imkanı bulduk. Bu güzel çalışmadan dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 14:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83