Değirmenci Alanya'da bu işyerlerinin açılmasını istedi

Değirmenci Alanya'da bu işyerlerinin açılmasını istedi
Değirmenci, korona virüs nedeniyle kapalı olan lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çay bahçesi gibi işyerlerinin de en kısa sürede açılmasını talep etti.

Korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 21 Mart’tan itibaren içkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet veriyor.

“Kontrollü Sosyal Hayat” adı verilen normalleşme sürecince 11 Mayıs Pazartesi günü itibariyle berber, kuaför, güzellik merkezleri ve AVM’lerin açılmasının ardından kapalı olan diğer esnaflar da kepenk açmak için gün sayıyor.

Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci de bu talebi dillendirdi. Değirmenci, “Korona virüs salgını sonrası normalleşme süreci kapsamında, Antalya’mızda esnaf ve sanatkarlarımızın bir bölümünün işyeri kısıtlamalarının kaldırılmasını ve kontrollü sosyal hayata geçişi sevinçle karşılıyor, mücbir sebeplerle işyerlerini kapatan lokanta, restoran, kafe, kafeterya, çay bahçesi esnaflarımızın da hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek en kısa sürede işyerlerini açmalarını diliyor ve talep ediyoruz”

Önümüzdeki hafta açıklanması beklenen hijyen genelgesini sağlayan otel ve restoranların 27 Mayıs'ta hizmete yeniden başlayacağı öne sürülmüştü. 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2020, 23:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83