banner203

Durusoy: MÜSİAD yangınzedelerin yanında

Durusoy: MÜSİAD yangınzedelerin yanında

Manavgat ile başlayan ve 10 gün boyunca tüm bölgeyi etkisi altına alan orman yangınlarında devlet millet, STK ve iş insanları işbirliğinde yaralar sarılması için gayret gösteriliyor. MÜSİAD’ın yurt içi ve yurt dışı şubeleri de bu kapsamda koordineli bir çalışma yürüterek yardım ağı oluşturdu. Alanya şube Başkanı Mustafa Durusoy, yangının çıktığının ikinci günü MÜSİAD’ın yardım için koordine olduğunu Antalya ve Muğla’da yardım toplama merkezi oluşturulduğunu ifade etti. 

banner111


Manavgat’ta başlayarak Gündoğmuş ve Alanya’yı kapsayan çok geniş çalı orman yangını ile tüm şehrin mücadele ettiğini ifade eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “ Muğla ve şehirlerimizde de artarak yağınlar maalesef devam etti. Ciğerlerimiz yandı. Yüzyıllarca mücadele edip büyüttüğümüz ormanlarımız çok ciddi tahribat yaşadı. Maalesef bu şehitler verdik, hayvanları kaybetti, ormanda ki canlıları kaybettik en acı tarafı bu. MÜSİAD olarak arkadaşlarımızla birlikte yangının en başından beri sahadaydık. Devletin tüm kurumları ile koordineli bir şekilde üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuz belirttik. Ormanda çalışan vatandaşlarımız, itfaiye ve orman söndürme ekiplerine o fedakar ve kahramanlarımıza gerek gıda gerekse diğer ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda hem Alanya’da hem de Gündoğmuş ve Manavgat’ta destek verdik.” Dedi. 


Yangının ikinci gününden itibaren yangın kriz masası oluşturulması için genel başkanımız Abdurrahman Kaan’ın da öncülüğünde yardım grubu oluşturduk diyen Durusoy, “Hem yurt içi hem de yurt dışında ki üyelerimizden gelen ve gelecek olan yardımların toplanması için Muğla ve Antalya’da depolar oluşturduk. Üyelerimizden gelen yardımları koordineli bir şekilde MÜSİAD Antalya ve Muğla Şubeleri koordinesinde bizlerinde katıları ile ihtiyaç sahiplerine toplana yardımları teslim etti. Ama asıl bundan sonra bize görev düşüyor. Yangın bitip tespit yapılınca gerçek ihtiyaçlar ortaya çıkacak onların karşılanması noktasında maddi destek için tüm üyeler ve şubelerimizle çalışıyoruz.  Yangındaki eksik ve hatalarımızı görüp bilimin ışığında yeniden ormanlarımızı planlamamızı yapmamız gerekir. Daha verimli ormanların oluşturulması için şehir olarak üniversitemiz ve devlet kurumlarımız öncülüğünde çalışmamız gerekiyor.” Diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83