banner203

Hayvan dostu Alanya Belediyesi

ALKÜ İşletme Fakültesi öğrencileri ve Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü iş birliğinde sosyal sorumluluk projesi olarak hazırlanan “ Hayvan Hakları” konulu konferans gerçekleştirildi.

Hayvan dostu Alanya Belediyesi
ALKÜ İşletme Fakültesi son sınıf öğrencilerinin, halkla ilişkiler dersi kapsamında Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından “Hayvan Hakları Kanunu” konulu seminer düzenlendi. Seminerde açılış konuşması gerçekleştiren İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Uyar, katılımdan dolayı Veteriner İşleri Müdürlüğüne ve katılımcı öğrencilere teşekkür etti.

“HAYVAN DOSTU BELEDİYEYİZ”

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali Yavuz, “Belediyemiz her zaman hayvan dostu belediyeciliği ön planda tutmasına yönelik faaliyetler içerisindedir. 2017 yılında Doğa Koruma ve Milli Parklar Alanya Şefliği ile yapılan protokol gereği, yabani hayvanların da bakım, tedavi ve korumaları yapıyoruz. Türkiye’nin Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan ruhsatlı tek Alanya Belediyesi Mobil Kısırlaştırma Ünitesi ile sokak hayvanlarının rehabilitasyonu ve kısırlaştırılması için mahalle mahalle dolaşıyoruz.” dedi.

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimleri tarafından gerçekleştirilen sunumların ardından öğrenciler tarafından; ALKÜ İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler Öğretmeni Zuhal Gökdemir’e, Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali Yavuz’a, Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimleri Hasan Eşit ve Yakup Mecek’e çiçek verildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 16:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83