HDP'NİN YAKILAN BİNASI SÖNDÜRÜLDÜ

Yürüyüş sonrakı bir grubun ateşe verdiği Alanya HDP İlçe Teşkilat Binası, itfaiye ve Toma'nın müdahalesi ile söndürüldü. Alanya'da düzenlenen "Teröre Tepki Yürüyüşü" sonrası olaylar çıktı.

HDP'NİN YAKILAN BİNASI SÖNDÜRÜLDÜ

 Atatürk Anıtı önünde toplanan kalabalık grup, Türk bayrakları eşliğinde Kızıl Kule önünden "Kahrolsun PKK ", "Şehitler ölmez vatan bölünmez " sloganları atarak ilerledi. İskele Caddesi üzerinde gruptan ayrılan bazı kişiler bir diskodan kendilerine zafer işareti yapıldığını ileri sürerek, yoldan söktükleri kaldırım taşlarını diskoya atarak tepki gösterdi. Polisin uyarıları üzerine grup Atatürk Anıtı'na doğru harekete geçti. Burada tekrar toplanan grup HDP İlçe Teşkilatı binasına doğru tekrar yürüdü. 

Grupta bulunan bazı kişiler HDP ilçe binasının yanındaki bir restoranı ateşe verdi. Kısa sürede alevler HDP İlçe Teşkilatı'nın olduğu binaya da sıçradı. Polis ekipleri olaylara biber gazı ile müdahale ederken, olay yerine takviye olarak TOMA gönderildi. 
Yangına Alanya Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri ve TOMA müdahale etti. İşyerinde bulunan büyük mutfak tüplerinin patladığı olayda yaralanan olmazken, biber gazından etkilenenler oldu.

İtafiaye ekiplerinin zorda olsa yaptığı müdehale sonucu Alanya HDP binası ve yakılan dükkanlar söndürüldü...

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 22:47

Ali Doğan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner121

banner97

banner111

banner144

banner82

banner83