banner203

İşte Alanya'da evlere servis yapacak marketler

İşte Alanya'da evlere servis yapacak marketler
Alanya Kent Konseyi ile Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası iş birliğinde geliştirilen projeyle yalnız yaşayan ve 65 yaşın üzerindeki vatandaşların alışveriş ihtiyaçları marketler tarafından evlere ulaştırılacak.

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ile Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp projeyle ilgili açıklama yaptılar. Kent konseyi binasında konuşan Özcan, Türkiye’nin ve dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini söyledi. Özcan, “Halkımızın da duyarlılığıyla bu süreci en zararsız bir şekilde nasıl atlatırız ve bu süreçte de nasıl yardımcı olabiliriz noktasında bakkallar odası ile beraber bir farkındalık projesiyle halkımıza yardımcı olmak istedik. 65 yaş ve üzerindekilerin sokağa çıkması yasaklandı. Bazı yalnız yaşayanlar var. Bu noktada nasıl yardımcı olabiliriz diye düşündük. Yenialp ile beraber böyle bir projeye imza attık. Umarım halkımıza yardımcı oluruz. Yaşlıların kullanması noktasında yola çıktık. Rica ediyoruz bu yalnız olan ve 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımıza yönelik bir kullanım olsun. İlerde ne olur bilmiyoruz tabiî ki. Bunu çoğaltacağız ve sürekli güncelleyeceğiz. Güncelleyerek bu sayı çoğalacak. Daha sonrasında belli değil. Sokağa çıkma yasağı olduğunda bunu genişleterek kaymakamlığımızın da elinde bir veri olacak. Halkımızın da elinde bir veri olarak onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu konuda da halkımızın duyarlılığına inanıyoruz” dedi.


'BU SÜRECİ BERABER ATLATALIM'

Yenialp de, “Biz de evde kal Alanya diyoruz. Siz bize değil, biz size gelelim diyoruz. Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası olarak siz evinizde kalın. Biz size geliriz diyoruz. Alanya’nın tamamında Demirtaş’tan Okurcalar’a kadar bütün bölgede, gerek şehir merkezinde gerekse de mahallelerde marketçi arkadaşlarımızı oluşturduk. Eğer siz evinizde oturursanız, dışarı çıkmazsanız, biz sizin bütün market, temizlik maddesi ihtiyaçlarınızı karşılayacağız ve evinize ulaştıracağız. Bunun için lütfen evinizden dışarı çıkmayın. Bu süreci hep beraber sıkıntısız bir şekilde atlatalım diyoruz” diye konuştu.


'GENÇLER KALABALIK ORTAMLARDA BULUNMASIN'

Bakkallara ve odaya teşekkür eden Özcan, evlere alışveriş paketinin ücretli olarak götürüleceğini vurgulayarak, “Genç vatandaşlarımıza da sesleniyorum. Evdeki yaşlılarımızı korumak için gençler kalabalık ortamlarda bulunmasın. Yaşlıların evde kalması bir şey fark ettirmiyor. Gençler gezdiğimiz müddetçe eve bir taşıyıcı rolünde olacağız. Mesafemizi koruyarak bugünleri atlatacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 21:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83