banner203

Karalama komedisi ellerinde patladı

Karalama komedisi ellerinde patladı

Alanya Aşevi hakkında karalama amaçlı yayınlanan "vatandaşın yemeği gelişi güzel markete bırakılıyor" iddiasının gerçek nedeni ortaya çıktı.

banner111

Aşevi personelinin duyarsızlıktan değil, fazla duyarlılıktan dolayı vayandaşın yemeğini sokağa ya da kapı önüne değil, sağlıklı ve güvenli saklanabileceği market dolabına bırakıldığı anlaşıldı. 

"Oba  Mahallesi Kadıpınarı Cadesinde bir vatandaşa Antalya büyükşehir belediyesi alanya aşevin tarafından gönderilen yemek gelişi güzel bir şekilde mahalle bakkalına bırakılıyor" şeklindeki iddianın gerçeği yansıtmadığını anlaşıldı. 

Yemek gönderilen vatandaşın dağıtım saatinde evde olmadığı, yemeğin güvenli saklanamadığı, sokağa ya da kapı önüne bırakılınca sokak hayvanları ve başka tehlikelere karşı korunamadığından güvenli olan bir yerde, market dolabına bırakıldığı, vatandaşın eve gelince yemeği bu dolaptan aldığı anlaşıldı.
Bu uygulamanın vatandaşın talebi üzerine yapıldığı anlaşılırken 
Marketçi Rafet Karaduman "Yemek geldiğinde bazen komşu evde olmuyor. Gün içinde hayvanlar tarafından bertaraf edilmemesi veya böcek gelmemesi için markete bırakılıyor. Bu durumda da bir sıkıntı görülmedi." dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.