banner203

Kaymakam Ürkmezer'in AKSAV ziyareti

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, 21-25 Aralık Siber Güvenlik Haftası sebebiyle Alanya Alaaddin Keykubat Siber Akademi Vakfı'nı ziyaret etti.

Kaymakam Ürkmezer'in AKSAV ziyareti
Ürkmezer,  Siber Güvenlik Teknoloji Merkezi  Halkla İlişkiler Başkanı Musa Öğütçü,   Mütevelli Heyeti Üyesi  Celal Taşkın ve Yönetim Kurulu Üyesi Osman Ünsal   tarafından karşılandı. Proje hakkında bilgi alan Ürkmezer, yakında tamamlanacak olan inşaatı gezdi. 
Alaaddin Keykubat Siber Akademi Vakfı, ülkemizde ve dünyada önemi her geçen gün artan siber güvenlikle ilgili ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün karşılanması ve konuyla ilgili yazılımların geliştirilmesi amacıyla öncelikli olarak zihinsel yetileri yüksek engelli bireylerin sahip oldukları potansiyelleri ortaya çıkararak ülkemize kazandırılması ve ülke savunmasına katkı sağlanması amacıyla 2018 yılında Alanya’da kuruldu. 

Ülkemiz için hayati önem arz eden savunma, elektronik haberleşme, enerji, kritik kamu hizmetleri, su yönetimi, ulaştırma, bankacılık, finans gibi kritik altyapıların siber saldırılardan korunması için ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün karşılanmasına yönelik olarak, siber güvenlik alanında engelli engelsiz karma yapıda verilecek eğitimle ülkemize önemli değerler kazandırılması yanında, karma eğitim yapısıyla toplumsal entegrasyona da önemli katkı sağlayacak olan proje çok yakında Alanya ve çevresi için cazibe merkezi olacaktır.   

2016 Yılında, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile yapılmış olan protokol kapsamında engelli engelsiz karma eğitim modelinde gerçekleştirilen tanıtım nitelikli siber güvenlik eğitimi verildi. Eğitimin tamamlanmasından sonra Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Aselsan, Havelsan ve Savunma Sanayii Başkanlığının katılımıyla “Siber Güvenli Yaşam Paneli” düzenlendi. 
Kaymakam Ürkmezer, "Bugün burada çok güzel bir çalışmanın yakında ilgililerle buluşacağını görmek beni çok mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, engelli vatandaşlarımızın eğitim alıp faydalanabileceği, öğrenebileceği bir konuda proje geliştiren Vakfımızı kutluyorum. Ayrıca bu tesis, konuya ilgisi olan herkese yönelik çalışmaların yapılacağı bir yer olacak, eğitim alanların etkin bir görev alacağını ve ülkemizin ihtiyaçlarına dönük de yerinde bir çalışma olduğunu düşünüyorum" dedi. 
Konu hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz,
https://aksav.org/

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 15:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83