Kent Konseyi protokolle anket sonuçlarını paylaştı

Kent Konseyi protokolle anket sonuçlarını paylaştı
Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Başsavcı Yasin Emre, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektör’ü Ekrem Kalan ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu katılımıyla Yerel Gündem 21 Evi’nde toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıda kent konseylerinin öneminden bahseden Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, devlet ile halk arasında köprü vazifesi yaptığını ve halkın sorunlarının, isteklerinin saptanması noktasında önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Alanya Kent Konseyinin çalışmalarını başarılı ve özverili bulduğunu belirten Harputlu, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan’a nazik davetlerinden dolayı teşekkür etti.
Başsavcı Yasin Emre birlik beraberliğin sağlanması noktasında kent konseylerinin önemine değinerek, Alanya’da ki birlik ve beraberlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Alanya Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi veren Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, mahalle meclislerinin kurulumu için start verildiğini, mahalle meclisleri ile mahallelerin ve vatandaşların sorunlarını yerinde saptayıp, yerinde çözüm getirilebileceğini belirtti. Ayrıca yapılan anket çalışmaları hakkında da bilgi veren Özcan, Alanya Kent Konseyi ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile yapılan “Alanya Halkının İlçedeki Üniversiteler Üzerindeki Algılarının ve Farkındalıklarının Belirlenmesi” amacıyla yapılan anket sonucunu paylaştı. Alanya Kent Konseyi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi işbirliği ile “kentlilik bilincinin oluşturulmasında kent konseylerinin rolleri”üzerine yapılan nitel araştırma sonuçları hakkında da değerlendirme yapan Nurhan Özcan, sonuçların yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 21:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83