banner203

MHP Alanya'dan 18 Mart mesajı

MHP Alanya'dan 18 Mart mesajı

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı yayınladı. 

banner111

Başkan Türkdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: 'Tarih şan ve şerefle dolu büyük Türk miletinin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin bir yıldönümünü daha kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihte eşine rastlanmayan bu büyük destan, yaklaşık 850 sene süren fetihler ile üç kıtada hükümran olan atalarımızın, yıllar süren bir çekilmenin ardından, başladıkları topraklar olan Anadolu’yu savunma ve vatan ilan etme savaşıdır.
Çanakkale Savaşı ile büyük Türk milleti, tüm dünyaya gerilemenin nihayet bittiğini duyurmuş, bugünkü coğrafyamız üzerinde sonsuza kadar yaşamaya kararlı olduğumuzu süngü, mermi ve yüksek iman gücü ile ilan etmiştir.
Çanakkale dünyanın en büyük şehitliği, her sayfası şehit kanıyla yazılmış Türk tarihinin ve fedakârlığın simgesidir. Türklüğün bükülmez bileği, eğilmez başıyla Çanakkale'de haçlı ordusu püskürtülmüş, düşman donanması denizin dibine yollanmıştır. Bu tarihi başarı; milli ve manevi değerlerle bütünleşmesinin eseridir.
Bugün de mensubu olmaktan gurur ve şeref duyduğumuz Milliyetçi-Ülkücü Hareket, Çanakkale'de atalarımızın bize göstermiş olduğu, Mehmet Akif'in ‘Asım'ın Nesli’ diye tarif ettiği, iman ve vatan aşkıyla hareket etmeye and içmiş , vatan için ölmek gerektiğinde, gözünü kırpmadan cepheye koşacak olan Türk milletinin 57. Alayıdır. 
Çanakkale Zaferinin yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ; minnet, saygı ve şükranla bir kez daha anıyorum.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE'

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.