banner203

MÜSİAD Alanya'dan Eğitime Katkı Projesi

MÜSİAD Alanya'dan Eğitime Katkı Projesi

Alanya MÜSİAD Eğitim Komitesi önderliğinde Meslek Liselerini Kalkındırma konulu ilk istişare toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yılmaz ve Meslek Lisesi Okul Müdürlerinin katılımı ile yapıldı. Toplantıda birçok sektörde yaşanan yetişmiş ara eleman sorununa çare bulmak için geliştirilecek projeler ele alındı.

MÜSİAD Alanya Şubesinde yapılan Meslek Liselerini Kalkındırma konulu ilk istişare toplantısında ‘Meslek Liseleri Kalkındırma Projesi’ hakkında istişare yapıldı. Toplantıda milli eğitim müdürü Yusuf Yılmaz meslek liselerine verdiği önemden dolayı MÜSİAD üyesi iş insanlarına teşekkür etti. MÜSİAD’ın bu tarz bur projeye önderlik etmesi projeye olan inancı daha da üst seviyeye çıkartıyor diyen Yılmaz, “Öğrenciler bizim geleceğimizdir, bu ve benzeri altyapısı sağlam projeler ile öğrencilerimizi geleceğe en doğru şekilde hazırlayacağız. İş dünyasının ve okulların ortak çalışmaları her zaman önceliğimiz olmuştur. Bu projemizin de başarılı olacağına inancımız tamdır. Meslek liseleri memleket meseledir’ dedi.

banner111

“YETİŞMİŞ ELEMAN SIKINTISINI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”

MÜSİAD Alanya Başkanı Mustafa Durusoy ise “Sektörün ihtiyacı olan yetişmiş ara eleman sıkıntısını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüteceğimiz bu proje ile bir nebze olsun çözmeyi planlıyoruz. Öğrencilerimizin doğru mesleklere yönlendirilmesi ve doğru iş sahalarında çalışması için elimizden gelen tüm çabayı sarfediyoruz. Türkiye’nin sahada en etkin STK’sı olarak her zaman sektörün nabzını tutmaya ve ihtiyaçlarını tespit etmeye çalışıyoruz. Bugün duyurusunu gerçekleştirdiğimiz ve zamanla daha da ilerletmeyi planladığımız projemizin başarılı olacağına can-ı gönülden inanıyoruz’ diye konuştu.

MÜSİAD Alanya Eğitim Komitesi Başkanı Hasan Ahlatcı “Kalkınmış ve ekonomik düzeyi daha yüksek bir Türkiye için mesleki eğitimin payı oldukça büyüktür. Geleceğimiz eğitimden ve güncel bilgi ile donatılmış genç nesillerin yetiştirilmesinden geçmektedir. Bu konuda en önemli rol meslek liselerindedir.” İfadesini kullandı.

Merkezi meslek lisesi müdürleri ve üretim sektöründe ki öncü iş adamları ile yapılan istişare toplantısında her iki kesimin ortak bir paydada buluşması ve sektörün eksikliklerinin belirlenmesi ve doğru stratejiler ile ilerlenmesi hususunda karar kılındı.
Ülkemizde ki gençlerin Meslek Liselerine yönelik ilgisi olmasının gerekenin çok altında olduğu vurgusu ile, bunun nedenleri ve çözümleri üzerine projeler geliştirme kararları alındı. 
Mezun öğrencilere iş imkanı, eğitim boyunca burs sağlanması, sektörel tanıtım programları ve gezileri sayesinde bu alana olan ilginin arttırılması için çalışmaların başlaması için ilk adım atıldı. Projemizin hayırlara vesile olmasının temenni ediyoruz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83