banner203

O mahallede içme suyu hattı yenileniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, tüm ilçelerde hizmetlerine devam ediyor.

O mahallede içme suyu hattı yenileniyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri Alanya'nın Bıçakcı mahallesinde yer alan içme suyu hattını yeniliyorlar. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Alanya Şube Müdürlüğü ekiplerince Bıçakçı Mahallesinde içme suyu şebekesi vatandaş arazisinden çıkarılarak projelendirilen güzergaha alınıyor. Yapılan çalışmalar neticesinde planlı ve kesintisiz hizmet verilecek.

Tüm ilçelerde hizmet var!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün Korkuteli’ndeki en önemli içme suyu yatırımlarından biri olan Manay Projesi devam ediyor. Manay’dan ilçe merkezine 40 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı döşeniyor. Proje kapsamında Çığlık Yaylası’nda çalışmalar devam ediyor. Proje ile hem ilçenin geleceğe yönelik içme suyu kapasitesi garanti altına alınıyor hem de özellikle yaz aylarında su sorunu yaşayan yerleşim yerlerine çözüm üretiliyor.

Çerdin sağlıklı içmesuyuna kavuştu

ASAT Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen yerleşimlere hizmet götürmeye devam ediyor. ASAT, daha önce Kumluca’nın Mavikent Mahallesinde içme suyu deposu ve sulama tesisi inşa etmişti. Bu projenin hemen ardından başlatılan içme suyu şebeke hattı da Çerdin mevkiinde tamamlandı. Proje ile yaklaşık 2 kilometrelik şebeke hattı döşendi. Böylece Çerdin mevkiinde yaşayan vatandaşlar sağlıklı ve yeni içme suyu şebekesine kavuşmuş oldu.

Her şey sorunsuz Manavgat için

ASAT ekipleri, Manavgat’ın Aydınevler ve Bahçelievler mahallelerindeki yağmur suyu sorununu çözmek üzere harekete geçti. Demokrasi Bulvarı üzerinde yürütülen çalışma ile yağmur suyu drenaj hattına ilave hat yapılarak soruna köklü bir çözüm getirilmiş oldu. Manavgat genelinde yürütülen çalışmalar sırasında bozulan parkelerin onarımları da ASAT ekipleri tarafından yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 12:54

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83