Öğrenciler Heykeltıraşlarla çalıştı

Alanya Belediyesi’nin bu yıl 16.’sını düzenlediği Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu’na katılan öğrenciler, heykel konusunda deneyim kazanarak özgün tasarımlarını yaptılar.

Öğrenciler Heykeltıraşlarla çalıştı
1–29 Kasım tarihleri arasını kapsayan, 16. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu’nun geleneksel atölye çalışmasına bu yıl  Türkler Güzel Sanatlar Lisesi ve Alanya Bilim ve Sanat Merkezi (Bilsem) öğrencileri katıldı.


Öğrencilerin özgün çalışmalarını taşa yansıttığı workshop çalışmasını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

BAŞKAN YÜCEL ÖĞRENCİLERE DÖNER SEHPA HEDİYE ETTİ
1 Kasım’da başlayan ve 7 ülkeden 10 heykeltıraşın çalıştığı sempozyumun 1 günlük workshop bölümünde öğrenciler heykeltıraşlarla birebir çalıştı. Öğrencilerin Ytong kullanarak yaptıkları özgün çalışmalarını Başkan Yücel de beğeniyle inceledi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, öğrencilerin 3 boyutlu çalışmaları için döner sehpa hediye ederek başarı dileklerini iletti.
YÜCEL: “ÖĞRENCİLERİMİZİN HEYKELLERİNİ DE SERGİLEYECEĞİZ”

16. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu çalışma alanında öğrencilerin heykeltıraşlarla çalışmasını değerlendiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “16 yıldır düzenlenen sempozyuma her yıl farklı okullardan öğrenciler davet ediyoruz.

Amacımız öğrencilerimizi heykel sanatı ve sanatçısıyla buluşturmak ve aynı zamanda ileriki yaşamlarında heykelle ilgili bölüm seçmek isteyen öğrencilere de destek olmak. Bugün öğrencilerimizin yaptığı heykeller, 29 Kasım’da düzenleyeceğimiz sempozyumun kapanış programında sergilenecek.” dedi.
Belediye arkasındaki sempozyum alanını her yıl yüzlerce öğrenci ve vatandaş ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili sanatçılardan bilgi alıyor.


Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 13:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83