Öğütçü'nün dayısı ambulans uçakla tedavi için getirildi

Öğütçü'nün dayısı ambulans uçakla tedavi için getirildi
İsveç'in Malmö kentinde, yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyerek eve gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken, kızlarının sosyal medyadan yardım istemesinin ardından ambulans uçak ile Türkiye’ye getirildi. Güleşken’in yeğeni iş insanı ve STK Başkanı Musa Öğütçü’de sosyal medyadan olaya duyarsız kalınmadığı için teşekkür etti.

Alanya’da yiyecek sektöründe hizmet veren Bilge Gençlik Hareketi Genel Başkanı Musa Öğütçü, İsveç’te Kovid-19 testi pozitif olmasına rağmen tedavi edilmeyen dayısı için Sağlık Bakanlığının gönderdiği ambulans uçak için teşekkür etti.

BAKAN KOCA ÇAĞRIYA DUYARSIZ KALMADI

Emrullah Güleşken’in kızları Samira ve Leyla Gülüşken'in sosyal medyadan yayımladığı yardım çağrısına Sağlık Bakanı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyarsız kalmadı. Koca, “Sevgili Leyla, sesini duyduk. Ambulans uçağımız saat 06'da havalanıyor, İsveç’e geliyoruz. Tüm Türkiye, böyle bir dönemde, uzakta olmanıza üzüldük. Baban için hastanemiz, hekimlerimiz hazır. Cumhurbaşkanımızın, bütün halkımızın geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Çok sevgiler” diyerek harekete geçti.

NE MUTLU TÜRKİYE MESAJI YAYINLADI

Koca’nın ambulans uçak göndermesine ise Leyla Güleşken, “Her koşulda ülkemin destek olacağına içten inanıyordum bu zor zamanımızda bizim yanımızda olup her koşulda her yardımda bulundular. Sayın sağlık bakanımız Dr Fahrettin Koca’ya çok teşekkür ediyorum. Allah ülkemize zeval vermesin. Ne Mutlu Türküm Diyene” diye teşekkür etti.

ÖĞÜTÇÜ HİZMET İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
Alanya’da restoran işletmeciliği de yapan Bilge Gençlik Hareketi Genel Başkanı Musa Öğütçü,” Minnettarız Sayın; Cumhurbaşkanım, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Hocam, dayım Emrullah Gülüşken ve çocukları Samira, Leyla, Emir Ali ve Mahmut ambulans uçakla İsveç'ten Ankara’ya getirilecek ve tedavi altına alınacaklar” diyerek şükranlarını iletti. 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2020, 12:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83