Özcan güven tazeledi

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan güven tazeledi. Kaymakam Tanrıseven, “Yerel Demokrasinin güçlenmesi için Kent Konseyi’nin rolü çok önemli” dedi.

Özcan güven tazeledi

 Alanya Kent Konseyi Olağan Genel Kurul toplantısına; Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Aladdin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Kamu Kurum ve Kuruluşları Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Kent Konseyi üyeleri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

banner111
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in de katıldığı Alanya Kent Konseyi Seçimli Olağan Genel Kurulu, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu’nda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Divan Kurulu’nun seçimi ile Olağan Genel Kurul başladı. Divan Başkanlığına Faruk Nafiz Koçak getirildi.

ÖZCAN “TÜRKİYE’DE BAŞARILI KENT KONSEYLERİ ARASINDAYIZ”

Olağan Genel Kurulun açılış konuşmasını Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan yaptı. Başkan Özcan, “5393 sayılı yasa ile Kent Konseyleri Kavramı ve Usulleri Yasaya girmiş ve Kent Konseyleri yasal bir statüye kavuşmuştur. Belediye Kanunu’nun 76. maddesinde belirtilen hedefler doğrultusunda, halkın yönetime katılımını sağlayacak mekanizmaları geliştiren ve halkın kendi sorunlarına sahip çıkmasını özendiren, yönetim eksenli katılımcı demokrasiyi esas alan 6 Haziran 2009 tarihli Kent Konseyleri örnek çalışmaları ile Türkiye’de başarılı Kent Konseyleri içinde yer almıştır” dedi.

KAYMAKAM TANRISEVEN “YAPILACAK ÇALIŞMALAR BELEDİYEMİZ İÇİNDE OLDUKÇA ÖNEMLİ”

Kent Konseylerinin yerel halkın yönetime katılımı açısından oldukça önemli olduğu söyleyen Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Alanya Kent Konseyi birçok çalışmalar yürütüyor. Hazırlanan faaliyet raporuna baktığımda her iki sayfadan birinde kendi resmimi gördüğümden dolayı çok mutlu oluyorum. Demek ki; bende Kent Konseyi’nin birçok çalışmasında yer almışım. Alanya turizmin göz bebeği. Kent Konseyi, çalışmaları ile Alanya’yı daha da yükseklere taşıyacağına inanıyorum. Kent Konseyi’nin çalışmalarını önemsiyorum. Buradan önceki görev yerim olan Yatağan’da bende Kent Konseyi başkanlığında bulundum. Yerel demokrasinin güçlenmesi için Kent Konseylerinin rolü oldukça önemli. Yapılacak çalışmalar Belediyemiz içinde oldukça önemli. Yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.

KENT KONSEYİ YÖNETİMİ BELİRLENDİ”

Protokol konuşmalarının ardından Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan faaliyet raporunu okudu. Raporların okunmasının ardından Başkanlık Seçimi ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Seçimi yapıldı. Tek aday olarak seçime giren Nurhan Özcan tekrar Alanya Kent Konseyi Başkanlığına getirildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 09:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83