banner203

Sağlıkta kalite standartları kapsamında öz değerlendirme yapıldı

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen İl Sağlık Müdürlüğü birimince yerinde öz değerlendirme faaliyetleri kapsamında yürütülen denetimleri ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi başarıyla geçti.

Sağlıkta  kalite standartları kapsamında öz değerlendirme yapıldı
Sağlık kurumlarını sürekli iyileştirerek verimli hale getirmek ve kaliteli bir hizmet sunmak adına yapılan öz değerlendirme denetimleri çerçevesine İl Sağlık Birimlerince gelen ekip tarafından hastane birim ve bölümleri değerlendirilmeye alındı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı; ”Bu denetimler sayesinde hastanemizden alınan sağlık hizmetlerinde eksiklerimizi ve doğrularımızı görebilmekte ve değerlendirmekteyiz.

Bu doğrultuda bizler ihtiyaç ve beklentilere göre yeni bir çalışma sistemi oluşturmaktayız. Hastanemizde uyguladığımız “Sağlık Hizmet Kalite Standartları” sistemi ‘Hasta ve Çalışan Güvenliği ‘ne odaklanarak sürekli kendini geliştirmektedir. Bunu sağlamak için hastane içinde kendimiz verdiğimiz hizmetlerimizi çeşitli kalite hedeflerine göre ölçümlüyoruz. Kalite, sürdürülebilir olduğu sürece, anlamını arttırır ve kurumlara çok büyük değer katar. Sağlıkta kalite tesadüf değildir. Bu da çalışmaktan geçmektedir. Hastanemizi hep birlikte çalışarak; ”El birliği, güç birliği ve emek birliği” ile daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 15:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83