Şahin Alanya'daki o işletmelerin de açılmasını istedi

Şahin Alanya'daki o işletmelerin de açılmasını istedi
Tarım ve Orman Bakanlığı 30 büyükşehir ve Zonguldak dışında kalan 50 ilde lokanta ve kafelerin sosyal mesafe kurallarına uyularak açılmasını tavsiye etti. Bu hafta karara bağlanması beklenen karar için konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’da da kısıtlamaların kaldırılması gerektiğini belirtti.

Normalleşme süreci kapsamında 11 Mayıs'ta AVM ve mağazaların açılması planlanırken restoran ve kafeler için de yeşil ışık yakıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında normalleşme adımları konusunda kurulan komisyona, bakanlıklar kendi görev alanları ile ilgili talepleri iletmeye başladı. Bu kapsamda, Tarım ve Orman Bakanlığı, 30 büyükşehir ve Zonguldak dışındaki 50 ilde lokanta ve kafelerin açılmasını tavsiye etti. Bakanlığın talebinin Bilim Kurulunda değerlendirildikten sonra bu hafta karara bağlanması bekleniyor. Restoran ve kafelerin açılması sosyal mesafe kurallarına bağlanması beklenirken, paket servisi dışında satış yapamayan işletmelerin de rahat bir nefes alması sağlanacak. Bakanlık ayrıca, hayvan satış pazarlarının açılması için de valiliklere yazı yazdı.

ALANYA’DA DA AÇILSIN

Alanya için birçok sektörde kısıtlamaların kaldırıldığına dikkat çeken Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, lokanta ve kafelerinde açılması gerektiğini belirtti.

Şahin, “Zor günlerin ardından artık normalleşme sürecine girdik, bölgemizde birçok sektörde kısıtlamalar kaldırıldı. Ama restoran, lokanta, hamam vb. işletmelerde ise kısıtlamalar devam ediyor. Bu tür iş yerlerimizin de gerekli hijyen tedbirlerini alarak hizmete açılması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2020, 11:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83