Şahin Yaylalar'ın sorunlarını bir bir çözüyor

Şahin Yaylalar'ın sorunlarını bir bir çözüyor

Başkan Şahin, Kaplanhanı, Sarımut, Çayarası, Gökbel, Karapınar, Dikmetaş, Çökele, Kadıyakası, Köprübaşı, Gödüre, Gömürgen  ve Samsa  Yaylalarının güvenlik ve sağlık konusundaki taleplerinin karşılandığını müjdeledi.  Şahin, İl sağlık Müdürü  Dr Ünal Hülür ile adı geçen yaylaların sakinlerine hizmet verecek tam teşekküllü 2 adet ambulans ve sağlık personeline ilişkin protokole imza attı. 

ŞAHİN, SAĞLIK OCAKLARININ EKSİKLERİNİ DE TAMAMLAYACAK

banner111


İmza altına alınan protokole göre Başkan Şahin 2 adet tam teşekküllü ambulansı satın alarak yayla sakinlerinin hizmetinde kullanılmak üzere sağlık Bakanlığına hibe edecek. Şahin’in protokolün hemen ardından ambulansların en kısa sürede yetişmesi için talimat verdiği öğrenildi. Şahin ayrıca bölgede var olan sağlık ocaklarının tefrişatını da bizzat üstlendi. 

ŞAHİN; “YAYLALARDA GÜVENLİK VE SAĞLIK ÇOK ÖNEMLİ”


Şahin, ”Yaylalarımızın sorunları bizim sorunlarımız. Kıymetli muhtarlarımız talep etti biz de 20 gün geçmeden gerekli adımları attık ve mutlu sona ulaştık.  İl Sağlık Müdürümüz ile adı geçen yaylalara hizmet verecek tam teşekküllü 2 adet ambulans ve sağlık personeli sağlanması konusunda protokol imzaladık. Her iki çalışmamız da hizmetin en güzeline layık Alanya’mıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.  Bilindiği üzere Başkan Şahin kısa bir süre önce de gelen talepler nedeniyle yaylalarda devriye Jandarma hizmeti için girişimlerde bulunmuş ve kısa sürede sonuca ulaşmıştı. 

HÜLÜR; “BAŞKANIMIZ MEHMET ŞAHİN ÖRNEK OLACAK”


Öte yandan protokol töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr Ünal Hülür, “Alanya’mzıda Sağlık Bakanlığımıza ait toplam 7 ambulans var. Bu ambulansların her biri 40 bin kişiye hizmet verecek şekilde planlandı. Dolayısıyla yaylalarda sürekli bekletebileceğimiz bir ambulansımız bile yoktu.  Ancak Başkanımız Mehmet Şahin ülke geneline örnek olacak bir teklifte bulundu. Kendisi 2 adet ambulansı yoğunluğun fazla olduğu yaz dönemlerinde Yaylalarda kullanmak üzere bakanlığımıza hibe edecek. Devlet ve hayırsever işbirliği ile kısa sürede sonuca gittik. Ben Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Allah kendisinden razı olsun “ dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83