banner203

Sanayide Taş devri bitti, Açman devri başladı

Alanya Metal İşleri, Demirciler, Oto Elektrikçiler Kaportcılar Oto Tamirciler Sanatkarları Esnaf Odası’nın seçim sonucu belli oldu.

Sanayide Taş devri bitti, Açman devri başladı

Alanya Metal İşleri, Demirciler, Oto Elektrikçiler Kaportcılar Oto Tamirciler Sanatkarları Esnaf Odası’nın genel kurulu Cikcilli Düğün Salonu’nda gerçekleşti.Genel kurula Alanya’daki oda başkanları da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları, 2018-2019-2020-2021 yılları bilanço, gelir ve gider hesaplarının okunması ve müzakeresi ile sürdü. Genel kurulda bilanço, gelir ve gider hesaplarının ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ibra edilerek oy birliği ile kabul edildi. Tahmini bütçenin görüşülmesinin ardından birliğin muvafakati alınmak şartıyla kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik gayrimenkul ve her türlü taşıt alım ve satımına, gayrimenkul karşılığında ödünç para alınması hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Yine genel kurulda birliğin muvafakati alınmak kaydıyla üyelerinin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak amaçlarıyla sınırlı olarak kurulmuş veya kurulacak şirketlere ve kooperatiflere iştirak etmek, amaçlarına uygun olarak eğitim ve öğretim kurumları kurmak üzere vakıf kurmaya karar ve bu konudaki işlemleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi de oylamaya sunularak kabul edildi. Genel kurulda ayrıca öğrenci okutulması, kamu yararına faaliyet gösteren kuruluşlara sosyal yardım yapılması ve muhtaç durumdaki üyelere ayni ve nakdi yardımda bulunulması ile oda üyelerinin ölen birinci derece yakınları için verilen mevlüt yemeklerine ekmek ve su yardımı yapılması konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. 
 

'ESNAF NE KARAR VERİRSE SAYGI DUYARIM'
Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Alirıza Açman, "Her şeyin bttiğ an. Esnaf ne karar verirse saygı duyarım" dedi.
 

'SEÇİMDEN SONRA KONUŞACAĞIZ'
Ekrem Mesele, "Diyecek bir şey yok seçimden sonra konuşacağız" diye konuştu.

'22 YIL BU KOLTUKTA OTURMAK KOLAY DEĞİL'
Kerim Taş, "22 yıl bu görev verdiniz. 22 yıl bu koltukta oturmak kolay değil. Esnafla sabah akşam beraber olacağız" ifadelerini kullandı. 
 

KISA SÜRELİ GERGİNLİK
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Oy kullanma işlemi sürdüğü sırada hazirun listesinde bulunmayanların salondan çıkarılması sırasında taraflar arasında gerginlik yaşandı. Polis ve seçim kurulu görevlilerinin araya girmesiyle taraflar sakinleştirildi. Başkan adaylarına destekçilerinin olay çıkarmaması yönünde telkinde bulunuldu.
 

YENİ DÖNEM
Odaya kayıtlı bin 182 üyenin bulunduğu oda seçimini 527 oy alan Alirıza Açman kazandı. Kerim Taş 425, adaylardan  Ekrem Mesele 44  oy aldı. Seçimde 19 oy  geçersiz sayılırken,  1  oy ise boş kullanıldı.
 

banner111

AÇMAN'IN YÖNETİMİ
Adem Bayar
Durmuş Aksoy
Kerim Özen
Fevzi Şahinkaya
Sevban Yüksel
Muhammet Atalay
Mehmet Demir
Bülent Çekiç
DENETİM KURULU ASİL
Veli Boz
Aytaç Güven
Mehmet Arıkan

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2022, 17:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83