Tekin'den Böcek'e asfalt çağrısı

Tekin'den Böcek'e asfalt çağrısı

Alanya Belediye Meclisi'nin MHP'li Üyesi Mehmet Ali Tekin, "Büyükşehir Belediyesi tozlu yollara asfalt dökmüyor, vatandaşlar da tozdan evlerinin balkonuna çıkamıyor" dedi.


Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in sıcak asfaltla kaplamasına rağmen 2019'daki seçim sonrası göreve seçilen CHP'li Muhittin Böcek'in talimatıyla yolun bazı kısımlarının bozuk olduğu iddiası ile yolda sıcak asfalt 9 ay önce sökülüp, yeniden bakım ve onarım yapıldı. Sadece alt yapısı yapılmasına rağmen 8 aydır Büyükşehir Belediyesi'nce asfaltlanmayan yolda hem sürücüler mağdur, hem de bölgede evi olan vatandaşlar. 

banner111

Kocaoğlanlı ile Sapadere arasındaki yolun toprak oluşu ve bir türlü asfaltlanmaması bugün Alanya Belediye Meclisi'nde de gündeme taşındı. CHP'li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Böcek'in yakın çalışma arkadaşı olan Büyükşehir ve Alanya Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci'ye açık çağrıda bulunan MHP'li Alanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet Ali Tekin, "9 ay önce Kocaoğlanlı ile Sapadere arasındaki yolda bir çalışma başlatıldı. Sıcak asfaltlar söküldü, toprak yola dönüştü. 8 aydır da toprak yoldan insanlar gelip geçiyor. Kışın, 'Yağmur var' dediler, asfaltlamadılar. Yaz geldi, 'Bayram öncesi asfaltı dökeceğiz' dediler, ama bayram bitti, yolu asfaltlamadılar. Bu yol neden asfaltlanmıyor? Hem sürücüler tozlu yollarda mağdur oluyor, hem de o bölgede ev ve işyeri olan vatandaşlar bu konuda çok mağdur. Bu konuda biran önce asfaltlama çalışmasının başlaması ve insanların mağduriyetlerinin de ilgili belediye tarafından giderilmesini istiyoruz" dedi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83