Vali Yazıcı'dan öğretmenlere mesaj

Antalya Valisi Ersin Yazıcı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Vali Yazıcı'dan öğretmenlere mesaj

Vali Yazıcı mesajında, "Bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verildiği gün.Bugün, istikbalimizi imar eden eğitim neferlerimizin günü.Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü.

GELECEĞİN MİMARLARI

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen saygın bir meslektir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; “Öğretmenler; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır." sözüyle toplumun rehberi, geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin üstlendiği görev ve sorumlulukların önemine işaret ederek, öğretmenlerimize duyduğu güveni ifade etmiştir.

KARARLILIKLA YÜRÜYECEKLER

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizin almış olduğu bu kutsal görevi layıkıyla yerine getireceklerine, genç nesillerin vatan sevgisi ve fikir hürriyetinin birer timsali olarak yetişmeleri için canla başla çalışacaklarına, ülkemizi hedeflerine ve çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak yolda kararlılıkla yürüyeceklerine yürekten inanıyorum.

banner111

'AHENK PROJEMİZİN EN BÜYÜK UYGULAYICILARI'

Şüphesiz ki eğitimin, ülkemizin ve bizlerin geleceği için nedenli önemli olduğunun farkındayız. Bu kapsamda; toplumumuzun sosyokültürel yapısına uygun, millî, manevi ve evrensel değerlerle bağdaşır nitelikte, yeniliğe ve öğrenmeye açık, topluma yararlı, çağın becerileri ve insani değerlerle donanmış, yaratıcı ve girişimci çalışmalar ile fark yaratan, bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı, nitelikli, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek amacıyla Antalya’mızda geliştirdiğimiz AHENK (Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma) Projemizi uygulamaya koyduk. AHENK Projemizin en büyük uygulayıcısı olan sevgili öğretmenlerimize, projemizin başarıya ulaşması noktasında sonsuz güveniyoruz. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki; bizim öğretmenlerimiz istediği zaman her şeyi başarabilir.

BAŞARI DİLEKLERİ

Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83