banner203

Yeni kitabı ile Başkan Yücel'i ziyaret etti

Alanyalı akadmeisyen ve yazar Selim Han Yeniacun Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i ziyaret etti.

Yeni kitabı ile Başkan Yücel'i ziyaret etti
Yeni çıkardığı kitap "Osmanlı Suriyesi'nde Bitmeyen Mücadele" ile son zamanların en öne çıkan yazarlarından olan akademisyen yazar Selim Han Yeniacun Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i ziyaret etti. Alanyalı olan Yeniacun yeni çıkan kitabını Başkan Yücel'e hediye etti. Başkan Yücel'de ziyaretle ilgili, "Alanyalı akademisyen ve yazar Selim Han Yeniacun ziyaretimizde. Yeni çıkan "Osmanlı Suriyesi'nde Bitmeyen Mücadele'' kitabı hayırlı olsun. Başarılarının devamını dilerim." dedi.

Yeniacun bilindiği üzere The Hebrew University of Jerusalem'de İsrail Çalışmalarıüzerine doktor eğitimini tamamlamış Amerika'nın ve misyonerlerinin Ortadoğu macerasının başlangıcını anlattığı "Osmanlı Suriyesi'nde Bitmeyen Mücadele kitabı 24 Mayıs itibariyle tüm kitapçılarda yerini almaya başlamıştı.

Selim Han Yeniacun kimdir?

1990 yılında Alanya'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Alanya'da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü başarıyla bitirdi. İstanbul'da Alanya'da başlamış olduğu siyasi kariyerine İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkan Yardımcılığı ile devam etti. NATO üyesi ülkelerden seçilen başarılı gençlerin oluşturduğu Atlantik Antlaşması Gençlik Birliği'nde Türkiye delegasyonu genel sekreterliği görevini yerine getirdi. Marmara Üniversitesi'nde Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsünde yüksek lisansını onur derecesiyle tamamladı. Yüksek lisansının ardından ise Türkiye Cumhuriyeti Devlet bursu ile Marmara Üniversitesi kadrolarında görevlendirilmek üzere İsrail'e doktora eğitimine gönderildi. 

Akademisyen ve akademisyen adayı gençlerin bir araya toplandığı İstanbul Fikir ve Eğitim derneğinin kurucu başkanı olan Yeniacun Türk Kızılay'ı ile  beraber yürüttüğü "Suriyeli Sığınmacılar Raporu" ile hem STK çevrelerince hem de kamuoyu tarafından beğeni ve takdir toplamış, "Ermeni Meselesinin Yüzüncü Yılında Yalanlar, İddialar ve Gerçekler" adında ortak bir kitabı da geçtiğimiz senelerde çıkmıştır. 

Doktora çalışmasına devam eden Yeniacun'un 3 yıllık çalışması olan Osmanlı Suriyesi'nde Bitmeyen Mücadele kitabı 24 Mayıs itibariyle raflarda yerini aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 12:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83