Kitap Okuma Projesiyle Veliler De Okudu

Konya'nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Yeniceoba beldesinde geleneksel hale gelen kitap okuma projesiyle veliler de okuma alışkanlığı kazandı. Okumada ilk sıralarda yer alan velilere çeşitli hediyeler verildi.Yeniceoba beldesindeki Mehmet Zeki...

Kitap Okuma Projesiyle Veliler De Okudu
Konya'nın Cihanbeyli ilçesine bağlı Yeniceoba beldesinde geleneksel hale gelen kitap okuma projesiyle veliler de okuma alışkanlığı kazandı. Okumada ilk sıralarda yer alan velilere çeşitli hediyeler verildi.

Yeniceoba beldesindeki Mehmet Zeki Kart İlkokulu Kültür Edebiyat Kulübü tarafından gerçekleştirilen "4. Geleneksel Yeniceoba Okuyor" projesinin finali ve ödül töreni Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Canip Küçükoğlu, Yeniceoba Belediye Başkanı İlyas Kara, Jandarma Karakol Komutanı Cemalettin Doğan'ın katılımıyla halk meydanında yapıldı. Meydanda 1 saat süren kitap okuma saatinin ardından Yeniceoba Okuyor projesinin final ve ödül törenine geçildi. Yarışmada veli ve öğrenci kategorisinde dereceye girenlere çeşitli ödüller ve katılım belgesi verildi. Proje ile ilgili bilgi veren Mehmet Zeki Kart İlköğretim Okulu Müdürü Zafer Şeker, "Yeniceoba Kitap Okuyor' etkinliğinde öğrencilerle birlikte velilerin de okuma alışkanlığı ve kültürünü kazanması için çalıştık. 4 yıldır yapılan okuma çalışmalarının olumlu meyveler verdi. Geçen yıl oluşturulan okul kütüphanesinden veli ve öğrencilerimiz düzenli olarak kitaplar aldı. Yarışmayı da iyi okuyucu seçmek amaçlı yaptık. Hatta okunan kitaplardan yapılan sınavda başarılı olan velilerimizi de ödüllendirdik" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83