banner203

Alanya Tiyatrosu'nda perde yeni bir oyunla açılıyor

Alanya Belediye Tiyatrosu, 14 Aralık’ta yeni bir oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Çağdaş Amerikan Edebiyatının ve Tiyatrosunun önemli yazarlarından Neil Simon’un, ‘Büyük Aşıkların Sonuncusu’ adlı eserini sahneye koyacak olan Alanya Belediye Tiyatrosu, sezonun ikinci büyük yetişkin oyununun prömiyerini yapmaya hazırlanıyor.

Alanya Tiyatrosu'nda perde yeni bir oyunla açılıyor

Rejisörlüğünü Murat Atak’ın yaptığı oyunda, Burak Kaya, Aysel Özdemir, Birke Muratal ve Beyza Ergezer rol alıyor. Prömiyeri 14 Aralık saat 20.00’de Kültür Merkezi’nde yapılacak Büyük Aşıkların Sonuncusu, yolun yarısını günlük rutin içinde tüketmiş Barney’in, bir gününü, sadece bir gününü değişik yaşayabilmek için giriştiği kaçamakların öyküsünü anlatıyor.

banner111

1930’ YILLARIN AMERİKA’SINDA GEÇEN ÖYKÜ SANKİ GÜNÜMÜZÜ ANLATIYOR

Oyunla ilgili bilgi veren Rejisör Murat Atak, “Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Büyük Aşıkların Sonuncusu'nun yazarı Neil Simon da çelişkilerle dolu bir yaşamın içinden yaratıyor karakterlerini. Oyundaki kişiler 1930’lu yılların Amerika’sında yaşıyor olmalarına rağmen, sanki bugün yaşadığımız kentlerin herhangi bir semtinden çıkıp gelmişler gibi güncel ve kanlı canlılar” dedi.

Dünya değişse de o değişirken soruların, sorguların ve arayışların hiç değişmediğine dikkat çeken oyunla ilgili açıklamasını Rejisör Atak şu sözlerle sürdürdü: “Ve oyunumuzun yazarı Neil Simon, ‘Hayatın tadını çıkarabildin mi Barney?’ diye soranları, kahramanının gülümseyişiyle yanıtlıyor: ‘Yaşamayı seviyorum. Yaşamımla ilgili bazı sorunlarım var, ancak yaşamak şimdiye kadar önüme konan en güzel proje”.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 15:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83