banner203

‘Büyük Aşıkların Sonuncusu’ görücüye çıkacak

Alanya Belediye Tiyatrosu’nun yeni oyunu, “Büyük Aşıkların Sonuncusu” adlı oyunun lansmanı yapıldı. Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tanıtım toplantısına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Rejisör Murat Atak, Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal ve tiyatrocular katıldı.

‘Büyük Aşıkların Sonuncusu’ görücüye çıkacak
Çağdaş Amerikan Edebiyatının ve Tiyatrosunun önemli yazarlarından Neil Simon’un, “Büyük Aşıkların Sonuncusu” adlı eserini oyunlaştıran Alanya Belediye Tiyatrosu, oyunla ilgili Kültür Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tanıtım toplantında yaptığı açıklamada, Alanya’da yılda 30 bin kişinin tiyatro izlediğini söyledi.

SANAT YÖNETMENİ TIĞLI; “SEZONUN İKİNCİ BÜYÜK YETİŞKİN OYUNU”

Toplantıda ilk sözü alan Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Esra Tığlı şunları söyledi: “Uzun zamandır hazırlıkları devam eden yeni oyunumuz Büyük Aşıkların Sonuncusu’nun prömiyerini 14 Aralık Cuma akşamı yapacağız. 15 Aralık Cumartesi saat 20.00’de ise oyunumuz vatandaşlarımız için sahnelenecektir. İzleyicilerimiz oyunun biletlerini Tiyatromuzun gişesinden veya internet üzerinden temin edebilirler”.


ÇİNAL; “OYUNLARIMIZA OLAĞANÜSTÜ BİR İLGİ VAR”

Alanya Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyunlara olağanüstü bir ilgi olduğunu belirten Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, “Bir oyun 15 ya da 20. kez gösterime girse bile salonumuz yine doluyor. Seyircinin oyunlara olağanüstü bir ilgisi var. Alanya seyircisine ve basınına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

ATAK; “SANATIN VE SANATÇININ YANINDA OLAN YEREL YÖNETİCİLER DAİMA HALKIN BAŞ TACI OLMUŞLARDIR”

“Cumartesi günü yapılacak Gazeteciler Cemiyetinin yeni yönetimine şimdiden başarılar diliyorum” diyerek konuşmasına başlayan Rejisör Murat Atak, “Bugüne kadar sizden gördüğümüz desteğin yine devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Rejisör Atak, “Her zaman yanımızda olan, sanata destek veren ve tiyatronun gelişmesi için her türlü çabayı gösteren Sayın Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkür ederim. Önümüzdeki yerel seçimlerde de sonsuz başarılar diliyorum. Çünkü sanatın ve sanatçının yanında olan yerel yöneticiler daima halkın baş tacı olmuşlardır. Bu yöneticiler halkının gönlünde başka bir yer edinirler” dedi.

“HALKIMIZI BİR KEZ DE SAHNEDEN UYARMAK İSTEDİK”

Oyunla ilgili de kısa bir bilgi veren Rejisör Murat Atak, “Oyunumuz Türkiye’yi de küçük Amerika yapmak isteyenlerin kurguladığı bir konu üzerine kurulmuş ve neredeyse de bunu başarmak üzereler. Ülkemizde ne yazık ki bazı mutsuzlukların çaresi alkol, uyuşturucu ve antidepresan haplarda aranmakta. Oyunun özü dağılmakta olan küçük aile yapısını, nasıl ayakta tutarız üzerine. Ancak bu aşama da insanların bu mücadele sırasında nasıl kötü alışkanlıklar edindiklerini konu alıyor. Aslında bütün Türkiye’nin bu tür oyunlara ihtiyacı var. Çarenin bunlarda olmadığın göstermek için biz de tiyatro olarak görevimizi yapıp halkımızı bir kez de sahneden uyarmakta yarar görüyoruz” şeklinde konuştu.

banner111

YÜCEL; “TİYATROMUZUN NEREDEN NEREYE GELDİĞİNİ HEP BİRLİKTE GÖRÜYORUZ”

Alanya Belediyesi’nin tiyatro etkinliklerinin nereden nereye geldiğine ve oyunlardaki başarısına dikkat çeken Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şunları kaydetti: “Tiyatromuzun nereden nereye geldiğini hep birlikte görüyoruz. Bu bize büyük bir haz veriyor, büyük bir mutluluk veriyor.”

“ÜLKEMİZDEKİ EN İYİ TİYATROLARDAN BİRİ”

“Tiyatromuz, oyuncusu, salonu, sahnesi ve ekibiyle neredeyse ülkemizdeki yerel yönetimler bünyesindeki en iyi tiyatro. En iyi gösterimlerin bizde olduğunu da görüyoruz. Tiyatromuz ülkemizin birçok şehrinde turneye çıktığı gibi uluslararası sosyal etkinliklere de katılıyor ve davetler alıyor.”

“YILDA 30 BİN KİŞİ TİYATRO İZLİYOR”

Yıllık Alanya’da 30 bin kişinin tiyatro izlediğine dikkat çeken Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu durumda her 10 kişiden birinin tiyatro hizmeti aldığına vurgu yaptı. Başkan Yücel, “ Yıllık Alanya’da 30 bin kişi tiyatro izliyor. Bu da resmi kayıtlarımızda mevcut. 300 bin nüfuslu bir yerde her 10 kişiden biri tiyatro hizmeti alıyor. Cumartesi saat 20.00’de gösterime girecek yeni oyunumuza tüm halkımızı davet ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz; takdir Alanya halkının. Alanya’nın tanıtımını yaparak Alanya’ya değer katan basın mensuplarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Rejisörlüğünü Murat Atak’ın yaptığı oyunda, Burak Kaya, Aysel Özdemir, Birke Muratal ve Beyza Ergezer rol alıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 16:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83