Akar'da 'dolu Afeti' Açıklaması

CHP Mersin İl Başkanı Mehmet Faruk Akar, il genelinde yaşanan dolu afeti nedeniyle çiftçilerin hasar gören arazilerinde tespitlerin yapılması, zirai kredi borçlarının ertelenmesi, üretimin devamı için yeni faizsiz krediler verilmesi gerektiğini...

Akar'da 'dolu Afeti' Açıklaması
CHP Mersin İl Başkanı Mehmet Faruk Akar, il genelinde yaşanan dolu afeti nedeniyle çiftçilerin hasar gören arazilerinde tespitlerin yapılması, zirai kredi borçlarının ertelenmesi, üretimin devamı için yeni faizsiz krediler verilmesi gerektiğini söyledi.

Akar, Mersin'de Akdeniz, Erdemli, Mezitli ve Yenişehir ilçelerinde dün yaşanan dolu afetinin, hasat öncesinde çiftçiyi perişan ettiğini belirtti. Bu ilçelerde bulunan bazı köylerde çiftçilerin turunçgil, meyve, sebze ve bağ alanlarında nerdeyse yüzde 100’e yakın bir oranda zarar oluştuğunu ifade eden Akar, zarar gören üreticiye sahip çıkılmasını istedi.

Çiftçinin hem üretirken hem de ürününü satarken devlete vergisini fazlasıyla ödediğini, ülke ekonomisine katkı sunduğunu vurgulayan Akar, "Çiftçilerimiz zaten değerinde satılamayan ürününü bir de doğal afetler sonucu kaybetmiştir. Bu anlamda yapılması gereken ivedilikle çiftçilerimizin hasar gören arazilerinde tespitlerin yapılması, çiftçilerimizin doğal afetten dolayı oluşan zararlarının tazmin edilmesi, çiftçilerimizin zirai kredi borçlarının ertelenmesi, üretimin devamı için yeni faizsiz krediler verilmesi gerekmektedir" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner121

banner97

banner111

banner144

banner82

banner83