'doğuyorum Korosu' Mersin'de Konser Verdi

Mersin Kültürlerarası Diyalog ve Düşünce Merkezi Derneği'nin (MEKADİM), Anneler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında getirdiği 'Doğuyorum Korosu' unutulmaz bir konser verdi.MEKADİM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bitlis’in Güroymak...

'doğuyorum Korosu' Mersin'de Konser Verdi
Mersin Kültürlerarası Diyalog ve Düşünce Merkezi Derneği'nin (MEKADİM), Anneler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında getirdiği 'Doğuyorum Korosu' unutulmaz bir konser verdi.

MEKADİM'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı bünyesinde kurulan 'Doğuyorum Korosu''nun Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda verdiği konsere, Mersin Vali Yardımcısı Kadir Okatan, Mersin İl Turizm Müdürü Bahattin Kabahasanoğlu, Mekadim Başkan Vekili Dr. Hasan Sarı ile vatandaşlar katıldı. 46 öğrencinin oluşturduğu korodaki çocukların yaşları 10 ile 15 yaş arasındaki değişiyor. Her sene şarkılarını ve şarkı dillerini değiştiren koro şimdiye kadar 19 farklı dilde şarkılar seslendirdi. Korunun şefliğini Yunus Dabakoğlu yapıyor. Amacı sevgiyi, kardeşliği yaşatmak olan koro, kardeşliğin sesini her dilde tüm dünyaya ulaştırmayı hedeflemekte. 'Bitliste Beş Minare’ şarkısı ile konsere başlayan öğrenciler yanık sesleri ile ayakta alkışlanırken, izleyiciler 'Filistin ağıtı' ile duygusal anlar yaşadı. Gece boyunca hareketli şarkılarda seslendiren kora, Mersinlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Konser sonunda Mersin Vali Yardımcısı Kadir Okatan, MEKADİM özel plaketini koro Şefi Yunus Dabakoğlu'na verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner121

banner97

banner111

banner144

banner82

banner83