Neronda Islık Çalardı

-Büyük başarıya Samsun Büyükşehir Belediyesi imza attı!
Ağaoğlu: 'Golf halk sporudur. Zengin zporu değildir.'
Yılmaz: '18 çukurlu uluslar arası golf sahamız. Her şey spor kenti samsun için. Samsun golfü kendisine yakıştırdı.'
Samsun'un platformu, roma yanarken de neron ıslık çalıyordu!
Çok değil 2 gün evvel  Samsun golf sahası konusunda  'Akp'nin yüzde 65 oy aldığı samsun... Türkiye'de cinayet sıralamasında 3. sırada... Golf sahası yaptılar ya! Bundan sonra cinayetler işlenmeyecek.' başlıklı bir haber yaparak, uyarmış olduğumu düşünüyordum! Samsun Büyükşehir Belediyesini...
Bugün aldığım habere göre, Samsun Batıpark golf sahasını Türkiye Golf Fed. Baş. Ahmet Ağaoğlu ile birlikte gezen B.Ş. Bel. Baş. Yusuf Ziya Yılmaz, 9 çukurlu sahayı 18 çukura çıkaracaklarını ve uluslararası saha yapmayı planladıklarını söylemiş! Başkan Yılmaz ile birlikte golf sahasını gezen Ağaoğlu, “Cumhuriyetin, kurtuluş mücadelesinin fitili Samsun’dan ateşlendi. Öyle görünüyor ki golfün de fitili buradan ateşleniyor.1 Temmuz tarihinde bir aksilik olmazsa Samsun’daki sahamız hizmete girmiş olacak. Başkanımız Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Aynı zamanda dolgu alan üzerine yapılan ilk golf sahasıdır.” diye konuşmuş.

 Yılmaz: 'Samsun 18 çukurlu uluslararası saha oluyor'

9 çukur olan Samsun Golf Sahası alanının 18 çukura çıkartılacağının müjdesini veren Yılmaz, şöyle konuştu: “Biz klasik anlamda deniz dolgusu yapmayı planlarken, Bakanımız, Valimiz ve Federasyon Başkanımızın desteğini görünce 420 dönüm alanı 7-8 ayda denizi doldurduk. 420 dönümün 300 dönümüne 9 çukur koyduk. Şimdi de 18 çukura çıkararak, uluslararası saha planlıyoruz. Her şey insanlar için. Her şey spor kenti olan Samsun için."
'Samsun golfü kendine yakıştırdı'
Golfün Samsun’a yakıştığını vurgulayan Yılmaz, “Samsun, Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden oldu. Dünyada da gelişmiş şehirlerde golf var. Türkiye’de golf henüz halk sporu gibi algılanmıyor. Ama dünyanın gelişmiş şehirlerinde sokaklarda çocuklar golf oynuyor. Samsun gelişmişlik düzeyinde Türkiye’nin en gelişmiş bir şehri olarak golfü kendisine yakıştırdı” şeklinde konuşmuş…

 'Roma yanarken de neron ıslık çalıyordu!'
Bu gelişmeler üzerine konuyu yakından takip eden ve yöneticilerinden olduğum SAMSUN’UN PLATFORMU’nu temsilen bir iki cümle söylemek isterim… Eskiden Açlığın ve yoksulluğun, işsizliğin çekildiği… Cinayetler sıralamasında ülkesinde 3. Sırada bulunan bir kente büyük bir yangın çıkmış… Herkes kaçışıyor… Canını, malını kurtarmaya çalışıyor… Ama Şehrin Kadısı Sarayının balkonunda nargile fokurdatıyor… Kızı saçını tarıyor… Öyle ya zaten Roma da yanarken Neron ıslık çalıyordu! 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83