Alanya İyi Parti'den turizm eleştirisi

Alanya İyi Parti'den turizm eleştirisi

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Alper Arıkan, turizm sezonunda esnafın erkenden dükkan kapatmak zorunda kalmasını eleştirdi. Arıkan, "İl Hıfzıssıhha kurulları bakanlık genelgelerini aynen onaylamak yerine şehrin gerekliliklerine göre çalışma yapmalı" dedi.

banner111


Hükümet turizm bölgelerinde de sınıfta kaldığını belirten Alper Arıkan, turistlerin Alanya'nın boş sokaklarında gezerken, esnafın haftaiçi akşam 20.00'da dükkan kapatmak zorunda kaldığını söyledi. 


Arıkan, "Vatandaşların tam olarak anlayamadığı şekilde turizm bölgelerinde ilginç bir yasak sistemi mevcut. Şehrimizde Türk misafirperverliği gereği başımızın tacı olan misafirlerimiz (turistler) için sokağa çıkma yasağı uygulanmazken geçimini turizmden sağlayan esnafımıza yasak uygulanıyor! Turistler Alanya'mızın boş sokaklarında gezerken esnafımız haftaiçi akşam 20.00'da dükkan kapatmak, hafta sonları da kepenk indirmek zorunda kalıyor. Ya hu efendiler! Hatırlatmak isteriz ki burası turizm şehri Alanya! Ülke ve şehirler yönetilirken bölgelerin dinamikleri ve şatlarına göre önlemler alınmalı, serbestlik veya yasaklar bu şekilde uygulanmalı. İl Hıfzıssıhha kurulları bakanlık genelgelerini aynen onaylamak yerine şehrin gerekliliklerine göre çalışma yapmalı ve ilgili kurumlara ivedilikle bildirmelidir. Alanya'mızda binlerce otel işçisi yasaktan muaf iken onların misafirleri ile geçimini sağlayan binlerce esnafımız göz ardı edilmemeli ve acilen anlamsız kısıtlamalardan vazgeçilmelidir. İlgili makamlara ve kamuoyuna saygıyla sunarız" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83