banner203

Çavuşoğlu Almanya'ya gidiyor

Alanyalı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 53. Münih Güvenlik Konferansı'na gidecek. Toplantıda, Suriye, terörle mücadele, NATO, transatlantik ilişkiler, Avrupa savunması, göç, siber güvenlik ve enerji güvenliği masaya yatırılacak

Çavuşoğlu Almanya'ya gidiyor

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 53. Münih Güvenlik Konferansı'na katılmak üzere Almanya'ya gidecek. 

banner111
Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, her yıl çok sayıda üst düzeyli devlet adamı, siyasetçi, karar alıcı, akademisyen ve uluslararası güvenlik uzmanının katıldığı Münih Güvenlik Konferansı'nın mevcut ve müstakbel güvenlik sınamalarının ele alındığı önemli bir uluslararası forum olduğu belirtilerek, bu yıl 53'üncüsü düzenlenecek olan konferansta Türkiye açısından da önem taşıyan Suriye, terörle mücadele, NATO, transatlantik ilişkiler, Avrupa savunması, göç, siber güvenlik ve enerji güvenliği gibi güncel uluslararası konuların ele alınacağı bildirildi. Çavuşoğlu'nun, konferans kapsamında bir panelde konuşma yapması ve ayrıca ikili temaslarda bulunması öngörülüyor. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 16:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83