Tavlı'dan Alanya'yı ilgilendiren konuda önemli açıklama

Tavlı'dan Alanya'yı ilgilendiren konuda önemli açıklama

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, Konutların Turizm Amaçlı Kiralanması Faaliyetlerinin Düzenlenmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Resmi Gazetede yayımlanan yeni yönetmeliğin Alanyamızı’da yakından ilgilendirdiği söyledi.

Tavlı’nın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

'Yeni yönetmelikle gelen değişikliklerin en önemlisi yüksek nitelikli konutlarda aranan niteliklerin artık tamamının değil en az iki tanesinin mevcudiyeti durumunda konutların yüksek nitelikli konut sayılacak olması. Bu durumda Alanyamızda bulunan birçok kompleks ve rezidans da yasada belirtilen yüksek nitelikli konut tanımına girmiş olacak ve her bina yönetimi kendi içinde turizm amaçlı kısa süreli kiralama yapma kararını daha kolay alabilecek. Tabii ki tüm diğer yasal zorunluluk ve bildirimlere uymak şartı ile.

Bunun yanında getirilen diğer bir değişiklik de başvuruların sonuçlandırılmasında azami süre 30 günden 60 güne çıkarılmıştır.

Ayrıca daha önceki yönetmelikte ilk denetimde eksiklik tespit edilmesi durumunda ceza sözkonusu idi, yapılan değişiklikle ceza kaldırıldı ve bunun yerine 15 gün süre verilecek. 15 günün sonunda eksikliklerin giderilmemesi durumunda izin iptaline gidilecek.

Bu konularla ilgili sürekli istişare içinde olduğumuz Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Bakanlık yetkililerimize özellikle teşekkür ederiz.

İkinci konutların vergisel ve güvenlik zaafiyetine yol açmadan turizm sistemimizin içinde var olması konusunda Bakanlığımız tarafından atılan adımlar diğer ülkeler tarafından da örnek alınmaya başlanmıştır.

banner111

Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak bölgemizin duyarlılıkları ve ihtiyaçlarını ilgilendiren her konu bizler için önceliklidir ve çalışmalarımız bu yönde devam edecektir."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83