Toklu: Belediyenin projelerinde eksikler var

Ak Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya Belediyesinin yeni Cuma Pazarı ve Kent Meydanı ile alakalı projeleri hakkında konuştu.

Toklu: Belediyenin projelerinde eksikler var
Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, bugün bir basın açıklaması yaptı. Toklu, açıklamasında Alanya Belediyesi'nin projeleri hakkında konuştu.

'BAZI EKSİKLER GÖRDÜK'

Alanya Belediyesi geçtiğimiz günlerde yeni Cuma Pazarı ve Kent Meydanı ile ilgili projelerini açıklamış, kamuoyu ile paylaşmıştı. Açıklanan projelerle alakalı incelemeler yaptıklarını belirten Toklu, "Bu projelerin incelenmesi sonucu bazı eksikleri gördük ve tespit ettik. Bu eksikliklerle ilgili neler yapılabilmesi ile ilgili çözümler ürettik. Bunları hem sizlerle paylaşmak hem de kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz." dedi.

'ÇEVRE ESNAFINA ZARAR VERMEMELİ'

Toklu sözlerine şu şekilde devam etti; "Özellikle Alanya Belediyemizin açıklamış olduğu Cuma Pazarına yapılacak olan dükkanların, ticari alanların, meydanın ve bodruma yani eksi kata yapılacak olan pazar yerinin daha işlevsel şekilde, kültürel alanın fazla olduğu, oradaki alanların sürekli kullanıldığı ve sadece ticari alan değil, kültürel faaliyetlerin de yapıldığı bir alan olması gerekir diyoruz. Buradaki diğer esnaflarımızın da mağdur olmaması açısından da özellikle çevre esnafların ticari anlamda faydalanabileceği ve ticari anlamda artı katacağı işlevsel mekanlar olması lazım. Önemli olan mekanın sadece pazar zamanları değil, bütün zamanlarda aktif bir şekilde kullanılmasıdır." 

'24 SAAT AKTİF OLMALI'

Görülen eksikliklerle ilgili çözüm önerilerini sıralayan Toklu, "Bununla ilgili çözüm önerilerimiz bu kent meydanının belli bir kot üzerinde değil, özellikle vatandaşlarımızın kolay ulaşabilmesi için sıfır kotunda yapılmasıdır. Yine aynı şekilde bodrumun otopark olarak kullanılıp daha sonra pazar alanı olması ile ilgili yeni bir düzenleme yapılabilir. Hem oradaki vatandaşlarımızın kullanımı kolaylaşmış olur, hem de pazar esnafının kullanımı daha kolay hale gelir. Bizim bu projelerdeki beklentimiz halktır, vatandaştır. Oradaki hem halkın hem de esnaflarımızın ticari kaygıları olmaması gerekiyor. Biliyorsunuz belediyemiz oraya bazı dükkanların ticari alanların yapılacağını açıkladı. Biz oradaki ticari esnaflara zarar verecek konumda değil, çevre esnafa işlevsel katkı sağalyacak hale getirilmesini istiyoruz. Biliyorsunuz, Alanyamızın yöresel bir çok ürünü, bir çok marka değeri olan ürünleri var. Bu ürünlerin sergilenebileceği düğün salonu, sinema salonu ve performans alanının olduğu günün 24 saati kullanılabilecek bir mekan haline gelmesi bizim en büyük isteklerimizden bir tanesidir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 13:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83