Toklu'dan Alanyalılara ekonomik destek açıklaması

Toklu'dan Alanyalılara ekonomik destek açıklaması
Koronavirüs salgını sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nde 3. dönem başvuruları başladı. Ak Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu, Alanya’da yapılan yardımlarla ilgili bilgi verdi.

18 Mart’ta yapılan Koronovirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Yardımı açıklanmıştı. 01 Nisan tarihinden itibaren ise Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere bin TL’lik yardımlar PTT aracılığıyla ulaştırıldı.

Daha sonra açıklanan İkinci İstikrar Paketi yardımları da tamamlandı ve Üçüncü İstikrar Paketi başvuruları başladı. Konuyla ilgili bilgilendirme ise Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Toklu, tarafından yapıldı.

Başkan Toklu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hükümetimiz korona virüs sürecinde çalışmalara tüm hızıyla devam etmektedir. Alanya içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Yardımı olarak ilk aşamada 4 bin 621 aileye bin TL olmak üzere toplam 4 milyon 621 bin TL yardım aktarıldı. Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketinin 2. aşamasında 01 Nisan tarihinden başlayan ikinci aşamada ise belirlenmiş kriterleri sağlayan 4 bin 282 aileye bin TL olmak üzere toplam 4 milyon 282 bin TL yardım aktarıldı.
Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketinin 3. aşamasında ise başvurular e-devlet üzerinden alınmaya devam ediyor. Türkiye genelinde başvuru sayısı 4,5 milyon kişiye ulaştı. Başvuru yapmak isteyenler e-devlet üzerinden “Pandemi Sosyal Destek Programı “ modülü üzerinden T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre;
0-Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8-Cuma
Günlerinde başvurularını yapabilmektedir. Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir.”

KİMLER YARDIM ALABİLİR
Söz konusu yardımlardan; yaşlı aylığı, engelli aylığı, engelli yakını aylığı, silikozis aylığı, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenli nakit yardımı, muhtaç asker ailelerine yönelik nakit yardımı, öksüz yetim yardımı, asker çocuğu yardımı, şartlı eğitim yardımı, şartlı sağlık yardımı, çoklu doğum yardımı, psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan tüberküloz ve sspe hastalarına yönelik düzenli nakdi yardım programı aylık ve yardım alan haneler faydalanabiliyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 15:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83