banner203

Türkdoğan'dan Alanyalılara sağduyu çağrısı

Türkdoğan'dan Alanyalılara sağduyu çağrısı

Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, “9 günlük bayram tatili boyunca Alanya’nın çok yoğun günler geçirdiğini görmekteyiz. Yabancı turistlerin akın etmesiyle, özellikle bayram süresince yerli tatilcilerin gelmesiyle şehrimizin nüfusu 1 buçuk milyonu buldu. Belediyemiz 330 bin nüfusa göre bütçeden pay alıyor. Personeli, yapılanması da 330 binlik bir şehre göre. Bu şartlar altında 1 buçuk milyonluk kalabalığa hizmet vermek için gecesini gündüzüne katan, şehrin her noktasını temizlemek, şehirde asayişi sağlamak için belediye çalışanlarımıza, temizlik işleri müdürlüğündeki personelimizden zabıtalara kadar teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

Çok büyük bir olumsuzluk ve olağanüstü bir durumun yaşanmaması için Alanya Kaymakamlığı’na, polislere, jandarmalara gayretleri için teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Şehrimize Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden insan geliyor. Şehrimize gelerek güzel, adabıyla, usulüyle tatilini gerçekleştirenlere hoş geldiniz diyorum. Bunun yanında maalesef olumsuz görüntüleri görmemize, özellikle şehrimizin temizliğini, düzenini bozma anlamında birtakım hareketleri de görmekteyiz. Bunları yapanları sağduyuya davet ediyorum.

banner111

Bir konunun özellikle altını çizmek istiyorum. Şehrimizde yaşanan ufak tefek olumsuzlukları medyada ve sosyal medyada gündeme getirmekte birçok Alanyalı hemşehrimiz birbiriyle yarış içerisinde. Bu ufak tefek görüntüleri gündeme getirmekte birbiriyle yarıştığımız kadar şehrimizin doğal, tarihi güzelliklerini, huzur şehri olduğunu gündeme getirseydik bugüne kadar Alanya’mız çok daha güzel bir konumda olurdu. İç ve dış pazarda daha yerli ve yabancı kaliteli turistlerin geldikleri bir destinasyon olurdu. Bu vesileyle bardağın boş tarafını görmek yerine bardağın dolu tarafındaki olumlu yanları görmeye herkesi davet ediyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83