banner203

Türkdoğan’dan birlik ve beraberlik mesajı

MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Belediyesi ile teşkilat arasında sorunlar var diyenlere yanıt verdi. Türkdoğan, “Bizim beklentimiz ve ölçümüz; Alanyamıza hizmet, ülkemize hizmet, milletimize hizmet ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye sadakat.” dedi.

Türkdoğan’dan birlik ve beraberlik mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan bugün bir basın açıklaması yaptı. Türkdoğan’ın açıklamasında yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Alanya Belediye Meclis Üyemiz ve Grup Sözcüsü Mustafa Tuna’da yer aldı.

‘ALANYA TARİHİNDE ÖNEMLİ BİR YERİ VAR’

Türkdoğan sözlerine Alanya Belediye Binasının miladını doldurduğunu ve yıkılması gerektiğini söyleyenlere cevap vererek başladı. Türkdoğan haberleri basın aracılığıyla takip ettiğini belirterek, “Mevcut belediyemizin hizmet binasıyla alakalı ‘bu ucube yıkılsın’ diye bir konu var. Öncelikle buna değinmek istiyorum.  Bilindiği üzere mevcut Alanya Belediye Hizmet Binamız, merhum Alanya Belediye Başkanı Müstakbel Dim Bey tarafında yaptırılmış, dönemin en ünlü mimarı; uluslar arası birçok mimar ödülü almış Vedat Dolakay tarafından projesi çizilmiş ve dönemin başbakanı Süleyman Demirel tarafından da açılışı yapılmış olan Alanyamızın tarihinde önemli yeri olan bir binadır. Bugün itibariyle yapılacak olan Kent Meydanı Projesi henüz devam etmektedir. Yıkılıp yıkılmayacağı da daha netleşmiş değil ama üniversitedeki hocalarımız, mimarlarımız oluşturulacak olan Kent Meydanı ile alakalı Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ve belediyemizdeki konuyla ilgili birimlerde çalışan arkadaşlarımızla birlikte bir çalışma yapıyorlar. Alanyamıza yakışan en güzel Kent Meydanı Projesi nasıl olacaksa önümüzdeki günlerde göreceğiz. Dolayısıyla yapılacak olan bu Kent Meydanı Projesi içerisinde bu binanın kalıp kalmayacağı, yıkılıp yıkılmayacağı üniversitedeki hocaların mimarların yapacağı çalışmaların neticesinde ortaya çıkacak. Şayet yıkılmaz ve kalırsa bir dinlenme ve gölgelik alanı, bir florya alanı olarak da değerlendirilebileceği ön görülüyor ama henüz netleşmiş bir şey yok. Yani diyeceğim şu ki ‘bu ucube yıkılsın’ diyen arkadaşlarımıza buradan şunu söylemek istiyorum: Henüz yıkılıp yıkılmayacağı belli değil ve şayet kalırsa da Kent Meydanının içerisinde önemli bir yapı ve önemli bir figür olarak kalacak. Yıkılırsa da yıkılacak zaten.” diyerek konuya açıklık getirdi. 

‘ÜÇ HİLAL DALGALANACAK’

Türkdoğan daha sonra açıklamasına şu sözlerle devam etti:
“Yine ayrıca zaman zaman çeşitli vesilelerle basınımızda gündeme gelen; Alanya Belediyesi meclis grubumuzla ve belediye başkanıyla, teşkilatımız arasında bir takım sıkıntılar olduğu yazmakta, bir takım köşe yazıları yer almakta. Ben buradan şunu belirtmek istiyorum. Burada belediye meclis grubu sözcümüz aramızda. Zaman zaman çeşitli vesilelerle teşkilatımızda nöbetçi yönetici sistemi ile çalışmaktayız. Her gün iki tane yönetici arkadaşımız partimizde nöbet tutmaktalar ve haftanın belli günlerinde burada nöbetçi arkadaşlarımız kendi tasarrufları ile sabah kahvaltısı düzenliyorlar. Daha önce farklı meclis üyelerimiz bu kahvaltı programlarına katıldılar. Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel Bey’de bu programa katıldılar. Bu hafta da diğer meclis üyelerimizle bir aradaydık. Önümüzdeki günler de inşallah hep beraber, hepsini toplayıp birlikte bir kahvaltı yapacağız. Bunun altını çizerek belirtmek istiyorum. Alanya Belediye Meclis Grubunda bulunan gerek Belediye Başkanımız gerekse de meclis üyelerimizin tamamı Alanyamıza, ülkemize, milletimize hizmet noktasında; liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde hizmetlerine devam etmekteler. Bu doğrultuda da bizler Lider Devlet Bahçeli’nin emirde kayıtsız şartsız, onun tarafından göreve getirilmiş bir teşkilat olarak uyumlu bir şekilde çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bizim beklentimiz ve ölçümüz; Alanyamıza hizmet, ülkemize hizmet, milletimize hizmet ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye sadakat. Bu doğrultuda hareket eden bütün meclis üyelerimizle de birlikteliğimiz, uyumlu çalışmamız devam edecek. İnşallah önümüzdeki seçim sürecinde de Alanyamızın surlarında asılı olan üç hilal bayrağımız dalgalanmaya devam edecek. Bunu da buradan özellikle belirtmek istiyorum.”

AFRİN TURİZME ENGEL DEĞİL’

Türkdoğan, Afrin Harekatının turizmi olumsuz etkileyeceği yönünde çıkan açıklamalara da tepki göstererek, “Yine zaman zaman yerel basında da, ulusal basında da gündeme gelen Afrin Harekâtının Türkiye’yi ekonomik olarak, özellikle turizm açısında olumsuz yönde etkileyeceğine dair bir takım açıklamalar var. Şunu net bir şekilde görüyoruz k; Afrin Harekâtı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin terörle mücadelesi doğrultusundaki haklı ve kararlı bir mücadelesi. İnşallah terörün kökü kazınıncaya kadar devam edecek. Bunun yanında özellikle belirtmek istiyorum: Afrin Harekâtı başladığı günden bu tarafa özellikle Avrupa basınında olumsuz bir algı oluşturulmaya çalışıldığını görmemize rağmen, Avrupa pazarındaki artış gözlemlemekteyiz. Erken rezervasyonların, gerek Avrupa pazarının, gerek Rus pazarında bizim görüştüğümüz ALTİD, turizm acenteleri ve otelciler geçtiğimiz son üç yıla oranla büyük bir artış görüyorlar. Kat be kat arttığını biz gözlemliyoruz. Dolayısıyla turizme bir zararı yok. Bu milletin haklı mücadelesine, Amerika’ya, emperyalist güçlere ve teröristlere karşı mücadelemize haklı olarak Avrupalılar da destek veriyorlar ki bugün rezervasyonlar artıyor.” dedi.

‘HASTANE AVSALLAR’A YAPILSIN’

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer’in müjdesini verdiği Batı Alanya’ya yapılacak olan 500 yataklı hastane ile ilgili yer önerisinde bulunan Türkdoğan, “Alanya’nın batı mahallelerine hizmet edecek bir bölge hastanesi söz konusu. Biz MHP olarak gerek şehir merkezine yakınlık, gerek nüfus yapısı itibari ile bu hastanenin Avsallar’a yapılmasının uygun olacağını düşünüyoruz. Konaklı vesaire de şehir merkezine bir noktada yakın ama Avsallar hem Alanya’nın batısına hizmet edecek bir noktadadır. İnşallah bu yapılacak olan hastanemiz Avsallar Mahallemizde yapılırsa isabetli olur diye düşünüyoruz. Bizler liderimiz ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda önümüzdeki günlerde son şeklini alacak olan, ülkemizin ve milletimizin bekası için Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kayıtsız şartsız sonsuza dek var olması için oluşturulan Milli Mutabakat noktasındaki MHP ve AKP arasında yapılan ittifak görüşmelerinin tamamlanmasını ve oradan alacağımız talimatları bekliyoruz. Dolayısıyla da gerek başkentimiz Ankara’da Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan arasındaki birlikteliği, gerek Türkiye’nin her yerinde var olan bu birlik ve beraberliği umut ediyoruz, aynı şekilde yansımalarını Alanyamızda da sorumluluk sahibi siyasetçiler olarak yaparız. Gerek bizler, gerek AKP’de siyaset yapan arkadaşlarımız Yenikapı ruhuna bağlı kalarak herkes liderinin izinden gitmek kaydıyla inşallah burada da sürdürürüz. Yenikapı ruhunu burada da yaşatırız.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 15:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83