banner203

50 yıllık sigara tiryakisi kanser hastası Alanya’da şifa buldu

Isparta’da sigaraya bağlı akciğer kanseri olan ve aynı zamanda kalp rahatsızlığı bulunan hasta, Alanya Aladdin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan operasyonla sağlığına kavuştu.

50 yıllık sigara tiryakisi kanser hastası Alanya’da şifa buldu
 Yaklaşık 50 yıldır sigara içen ve kalp rahatsızlığı bulunan 63 yaşındaki Kamil Aksu, aniden fenalaşınca Isparta’daki bir hastaneye gitti. Burada kanser teşhisi konulan Aksu, Isparta, Antalya ve birçok ildeki sağlık kurumu tarafından yaşı ve kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavisi riskli bulunarak geri çevrildi. Son olarak Alanya Aladdin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesiyle iletişime geçen Aksu, Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Oktay Aslaner tarafından yapılan tetkikler ve değerlendirme sonucu ameliyata alındı. Aksu, başarı geçen ameliyatın ardından eski sağlığına kavuştu.

"KENDİSİ 50 YILDIR SİGARA KULLANMAKTAYDI"

banner111

Operasyon hakkında konuşan Dr. Aslaner "Akciğer kanseri teşhisi konan Kamil Aksu, bizimle iletişime geçti. Kendisi 50 yıldır sigara kullanmaktaydı. Solunumu yetersiz, geçirdiği kalp krizi sonrasında by pass ameliyatı olmuş ve stent takılmıştı. Bütün bu olumsuz şartlara rağmen ekibimle birlikte vakayı değerlendirerek operasyona aldık. Hastanın sağ akciğerindeki tümörü tamamen alarak eski sağlığına kavuşmasını sağladık. Kendisine sağlıklı uzun ömürler diliyorum" dedi.

"KENDİSİNE BİR CAN BORÇLUYUM"

Kamil Aksu umudunu kestiği anda Dr. Oktay Aslaner ile karşılaştığını belirterek, kendisine bir can borcu olduğunu söyledi. Aksu," Ameliyatım için Isparta’dan buraya tedavi amaçlı geldim. Eski sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Doktoruma ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 16:19

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83