banner203

Alanya'da üniversiteli gençlerden aşılama kampanyasına yoğun ilgi

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Etli aşılama kampanyası kapsamında üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın katkılarıyla yürütülen aşılama kampanyasına öğrencilerin ilgisi ise oldukça fazlaydı. Öğrenciler bir yandan aşı hakkında bilgi alırken bir yandan da aşılarını olmanın rahatlığını yaşadı.  

Alanya'da üniversiteli gençlerden aşılama kampanyasına yoğun ilgi

  
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Etli ve yönetim ekibi yürütülen aşılama kampanyası kapsamında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.  Hastane yönetimi, “Öğrenci kulüpleri tanıtım ve üye kabul günleri” etkinliğinde açtığı stantta öğrencilere bir yandan aşının önemini anlattı bir yandan da aşı olmalarını sağladı.  Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan’ın katkılarıyla yürütülen aşılama kampanyasına öğrencilerin ilgisi ise oldukça büyüktü.

banner111

 
Rektör Prof. Dr. Kalan’da mobil aşı standını ziyaret ederek öğrencilerine koronavirüs ile mücadelede aşının önemini anlatarak onları aşı olmaya davet etti.  Prof. Dr. Ekrem Kalan, ”Okullarımız kapansın istemiyorsak, sağlık bir ortamda eğitim hayatımıza devam edip eski günlerimize geri dönmek istiyorsak mutlaka aşılarımızı olalım” diye konuştu.
Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Etli, Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Kaan Sağlam ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Ayla Alkan Yavuz da etkinlik boyunca üniversite alanında gençlerin kurduğu tüm stantları tek tek gezip aşının önemini vurguladı. Öğrencilerin etkinliklerine katılarak birlikte hem eğlendi hem de gençlerin aşıya karşı olan tabularının yıkılmasını sağladı. İki gün boyunca devam edecek olan etkinlik çerçevesinde kurulan mobil aşı standında aşılama yapmaya devam edeceklerini aktaran Başhekim Vekili Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Etli:  “ kademisyenlerimize, İdari personellere ve öğrencilerimize; aşılarını olmaları, eksik aşılarını tamamlamaları için aşı hizmetini üniversiteye getirdik. Bizler bir hekim bir sağlık çalışanı olarak koronavirüs ile mücadelede aşının önemini yılmadan usanmadan anlatmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Biz hekimlerin tek gayesi ise bu salgının daha fazla can almadan sona ermesidir. Bunu da tek bir yolla başaracağımızı deneyimlerimiz, gözlemlerimiz sayesinde biliyoruz. Bu virüsten tek kurtuluş yolumuz ve sağlıklı günlere geri dönüşümüzün bileti aşıdır. Bu yüzden herkesi bir kez daha güzel günler için aşı olmaya davet ediyorum “dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83