Alanya'yı mutlu eden rakamlar

Alanya'yı mutlu eden rakamlar

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan tam kapanma kararı, Alanya'da etkisini gösterdi. Buna göre Alanya'nın vaka durumu 100 binde 131,38'den 66'ya geriledi.

banner111

Tüm Türkiye genelinde hızlı yükselişe geçen koronavirüs vakaları sonucu, ülkede kısmi kapanma ve ardından da tam kapanma uygulaması hayata geçirildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar, sonuç verdi. Düşmek bilmeyen ve tırmanışa geçen vakalar ülke genelinde azalmaya başladı. Alanya'da da sıkı tedbirler ve denetimler sonucu, 1-7 Mayıs arasında 100 binde 131,38 olan insidans hızı 4-10 Mayıs tarihinde 66'ya geriledi. İnsidans hızına göre yapılan hesaplama sonucu, ilçedeki vaka sayısı 220.


ALDEMİR UYARDI


Alanya İlçe Sağlık Müdürü Nadir Aldemir, vatandaşları vaka sayılarındaki düşüşe aldanmamaları ve rahavete kapılmamaları konusunda uyardı. Tam kapanmanın sonuç verdiğine değinen Aldemir, "Eski günlere dönmek elimizde. Rehavete kapılmadan, kurallara ve tedbirlere uyarsak güzel günlerimiz yakın" dedi. 


KISITLAMALARIN MEYVESİ ALINIYOR


Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde göstermiş oldukları fedakârlıkların meyvesini kısıtlamalarla birlikte almaya başladığını belirten ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı vaka sayısında azalmalar yaşandığını açıkladı. Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, "COVID-19 salgınıyla mücadelede ön safta yer alan sağlık çalışanları, kısıtlamanın sürdüğü Ramazan Bayramı'nda da görevlerinin başında. Nitekim bunun meyvelerini kısıtlamaların sonucuyla birlikte almaya başladı.  Ancak bu durum vatandaşlarımızın rehavete kapılmasına neden olmasın. Maske-temizlik-sosyal mesafeye dikkat edelim. Unutmayın salgını hep birlikte yenebiliriz. Umarım bu bayram tüm güzelliklerin başlangıcı olur. Maskesiz ve sosyal mesafesiz güzel bayramlarımız olur. Bu vesileyle tüm sağlık çalışanlarıma özellikle pandemi sürecinde göstermiş oldukları fedakârlık ve özveriden dolayı teşekkür ediyorum ”diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83