Alanya’da küçük başhekim koltuğa oturdu

Büyüdüğünde doktor olmak isteyen Nehir Çapa’nın hayallerini ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı gerçekleştirdi.

Alanya’da küçük başhekim koltuğa oturdu

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında koltuğunu 4. Sınıf öğrencisi Nehir Çapa’ya bıraktı. Çapa ziyaretinde Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı’ya çizdiği resmi hediye etti. Çapa,”  Resimde koronavirüse karşı kahramanca mücadele eden sağlıkçıları çizmek istedim” dedi.  Başhekimlik koltuğunu devralan Çapa’nın ilk icraatı ise koronavirüs tedbirleri oldu. Koronavirüse karşı alınması gereken tedbirlere değinen Nehir Çapa, oluşturduğu listeyi Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ile paylaştı. Çapa’nın da gündeminde aşı vardı. Nehir Çapa;” Sosyal mesafe-maske-hijyen kurallarına uyalım. Aşılarımızı hızlı bir şekilde yaptırarak bu virüsü yenebiliriz “diyerek vatandaşlara seslendi. Daha sonra Hayalini gerçekleştirme fırsatı bulan Çapa kendine bu imkanı tanıyan Başhekim Lakadamyalı’ya teşekkür etti.  
Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı günün anlam ve önemine istinaden yaptığı açıklamada , “Bir çocuğumuzun bugün bir hayaline ortak olduk. Bu vesileyle bugünün küçükleri yarının büyükleri olan bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Bütün çocuklarımıza hayallerini gerçekleştirebildikleri, ülkesine ve vatandaşlarına faydalı bir birey olarak sağlıklı, mutlu bir gelecek temenni ediyorum” dedi.

banner111

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner144

banner82

banner83