banner203

ALKÜ EAH’da bir ilk daha

ALKÜ Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde bir ilk gerçekleşti. Şah damarı tıkanıklığı yaşayan 62 yaşındaki Recep Teoman'ın damarları, lokal anestezi ile uyanık halde yapılan operasyonla açıldı. Bölgeyi yakından ilgilendiren bu gelişme ile birlikte gelecekte kalp damar cerrahisi alanında yeniliklerin yapılacağının da müjdesi verildi.

ALKÜ EAH’da bir ilk daha

ALKÜ Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi ilklere imza atmaya devam ediyor. Şah damarında tıkanıklık olan Recep Teoman, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özgür Akkaya, Dr.Öğr.Üyesi Oğuz Karahan ve ekibi tarafından lokal anestezi ile uyanık bir şekilde ameliyat edildi. Uyanık halde ameliyata alınan hasta operasyon sonrasında birkaç saat içerisinde taburcu edildi. Bu başarılı ameliyat sonunda Toraman’ın ilk ziyaretçileri ise doktorları oldu. Başarılı operasyon sonrasında ise Op. Dr. Özgür Akkaya kalp dışındaki tüm damarların aynı ameliyat şekli ile açılabileceğin söyleyerek artık hastaların tedavi için ilçe dışına gitmelerine gerek kalmadığını belirtti. 

HEM TANI HEM  DE AMELİYAT İLK OLDU

ALKÜ Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Özgür Akkaya: ”Alanya’da ilk kez yapılan bir operasyonla hastamızın boyun damarındaki şah damarında ki bir tıkanıklığı lokal anestezi ile uyanık bir şekilde kendisi ile konuşarak ameliyat ettik. Hasta birkaç saat sonra servise çıktı ve kontrollerinin ardından taburcu işlemlerini gerçekleştirdik. Hastanemizde ilk kez yapılan operasyonda hastamızla konuşarak sohbet ederek işlemlerini gerçekleştirdik.“ diye  konuştu. 

KALP DIŞINDA TÜM DAMARLAR İÇİN UYGULANABİLİR

banner111

Operasyonun şah damarına yapıldığını ancak tüm damarlara uygulanabileceğini ifade eden Dr.Özgür Akkaya, “Kalp Damar cerrahisini ilgilendiren damarında tıkanıklık olan hastaların kalp dışındaki vücudun her yerindeki damarlarının açılması için bu işlemi uygulayabiliriz.” dedi.

AÇIK KALP AMELİYATI MÜJDESİ

Op. Dr. Akkaya, önümüzdeki 6 aylık süreçte yapılacak yeniliklerle ilgili de bilgi vererek, “Yakın gelecekte anjiyografi de kurulacak ve açık kalp ameliyatları da yapılacak, 6 ay içerisinde bunu hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bölgemize en iyi sağlık hizmetini verebilmek hastalarımızı buradan mutlu bir şekilde taburcu etmek için hekim arkadaşlarımızla birlikte çalışmakta, kendimizi yenilemekteyiz. Sağlık alanında Kalp Damar Cerrahisi bölümü olarak adımızdan sıkça söz ettireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 16:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83