Bugün unutanları hatırlama günü

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi "21 Eylül Dünya Alzheimer Günü" kapsamında stant açarak vatandaşları Alzheimer hastalığı konusunda bilgilendirdi.

Bugün unutanları hatırlama günü

 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü nedeniyle ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi; hastaları bilgilendirmek, alzheimer hastalığına dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak amacı ile hastanede bir stant kurdu. Stantta vatandaşlara; Alzheimer’dan korunma yöntemleri, hastalığın evreleri, risk faktörleri ve tedavi süreci anlatıldı.

banner111
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, “Alzheimer hastalığını geri döndürmek mümkün değil ancak yavaşlatmak elimizdedir.” dedi. Prof. Dr. Taşbaş: "Alzheimer; yaşlılıkla beraber ortaya çıkan, başta unutkanlık olmak üzere çeşitli zihinsel ve davranışsal bozukluklara yol açan ilerleyici bir beyin hastalığıdır. Alzheimer hastalığını tamamen engelleyemeyiz fakat yavaşlatmak elimizdedir. Ülkemizin nüfusunun yaşlanma hızı dikkate alındığında ileride en önemli sağlık sorunları arasında Alzheimer hastalığı gösterilmektedir. Biz de bugün bu duruma dikkati çekmek, unutulanları hatırlamak, farkındalık oluşturmak adına hastane yönetimi olarak bir araya geldik." dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 17:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83