banner203

Şahin'in ALTSO Başkan Adaylığı ve İftar Yemeği...

 Alanya'da son günlerin en önemli siyasi kulis gündemi Alanya Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri. 
2013'ün Şubat veya Mart ayında yapılacak olan ALTSO seçimlerinin ön plana çıkmasının kuşkusuz en önemli sebebinin Alanya Dövizciler Birliği Başkanı Mehmet Şahin'in adaylık durumu olduğunu söylemekte fayda var. 
Nedenine gelince. 
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın şehrin en önemli sivil toplum kuruluşu olduğunu, hem mali yapısı ve hem de şehir üzerindeki etkisini daha önceki yazılarımızda dile getirmiştik. 
Alanya ticaretinin inişli çıkışlı bir grafik çizdiği şu günlerde Mehmet Şahin'in adaylığı bence çok önemli. 
Mehmet Şahin'i yıllardır tanırım. 
Özellikle Kemal Kaçmaz'dan boşalan AK Parti Alanya İlçe Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra mesleğimiz gereği kendisini biraz daha fazla tanıma imkanım oldu. 
Herkesin derdine derman olmaya çalışan bir yapısı var. 
Özellikle Şahin'in Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adaylığı konusu gündeme geldikten sonra yani yaklaşık bir yıldır yüklendiği misyon. 
Uzlaşmacı, olaylara genel bakışı, kurum ve kuruluşlar arasındaki yüklendiği koordinatörlük misyonu gibi özellikleri daha fazla ön plana çıkmaya başladı. 
Önüzdeki günlerde AK Parti İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek ALTSO Başkan Adaylığını açıklamaya hazırlanan Şahin, geçtiğimiz günlerde iki ayrı iftar programı organize etti. 
Daveti üzerine bende katılıp gözlem yapma şansı buldum. 
Ama gördüğüm tabloda, Şahin'in özellikle bir kaç yıldır daha fazla gözlemlediğim yukarıda saydığım özelliklerinin iftar yemeklerine de yansıdığını gördüm.
Şahin'in, Alanya'nın Türkiye genelinden farklı olan siyasi ve sosyal yapısını düşünerek, iki ayrı program yapması da aslında arzuladığı yeni görevi için ne kadar hazırlıklı olduğunu gösterir nitelikteydi. 
Şahin ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili önümüzdeki günlerde daha çok fazla yorum ve haber yapacağız anlaşılan. 
Onun için şimdi biraz kısa keselim ve kendisine başarılar dileyelim.
Eklenme Tarihi: 17 Ağustos 2012

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83