Şehit Evi Fotoğraflarını Gördünüz Mü?

 Neden Yıkık Dökük Virane Halde? Bize Düşen Görev Nedir?

Ülkemizin, unutmaması gereken önceliği şehitlerimiz ve onların yıkık dökük evleridir!
Sayısız şehit, sayısız şahitler! Sayısı belli terörün hortlamasına neden olanlar...."Çözüm süreci safsatasına imza atanlar...Koyunlar...Kazlar...Gerçeği görmeyenler kafasını deve kuşları gibi kuma sokanlar....Nasıl ödeyeceksiniz şehitlerimizin kanının bedelini... Ne diyeceksiniz cami avlusunda şehit naaşındaki fotoğrafı gören sabinin "baba" diye koşmasına...soruyorum? Utanmazlar.. Arlanmazlar.. Değer miydi 3-5 oy için iktidar olabilmek için akıtılan bu şehit kanları!
Hükümet terörle yapılan mücadelede evi zarar gören ailelerin onarım masraflarını karşılayacak. Terör örgütü PKK Türkiye'ye şehitlerin acılarını yaşatırken, maddi olarak da Güneydoğu'daki bazı bölgeleri yaşanmaz, evlere girilemez hale getirdi.
'Hükümet Sur'u Yeniden Yapılandıracak'
Hükümet terörün ”bomba tuzakları” ile harap ettiği Sur, Cizre ve Silopi gibi ilçelerdeki evleri yeniden ayağa kaldıracak projelere imza atıyor. Bunların bir kısmı “rant ve toki projeleri”
Başbakan Davutoğlu Sur ilçesine gitti, ilçeye yapılacak imar planlarını anlattı. Buna göre devlet evi zarar görenlerin tüm masraflarını karşılayacak, onlara yeni bir ev verecek, evini bırakıp göçmek zorunda kalanlarınsa kira masraflarını karşılanacak.
'Şehitlerin Evlerini De Unutmayın'
Sur, Cizre gibi ilçelerimiz yeniden yapılandırılırken, vatan için canını feda eden şehitlerimizin, yıkık dökük halde bekleyen evleri de, onların bizlere emanet ettiği aileleri de unutulmamalı… Şehitlerimizin çoğunun yıkık dökük evleri tadilattan geçirilmeli oturulmayacak durumda olan evler yıkılarak yerine yenisi yapılmalı… Ya da onların ailelerine yeni bir ev armağan edilmeli…
Şehitlerimizin onarılan, tadilat yapılan, yeniden yıkılarak yapılan evleri veya armağan edilen yeni evleri şehit evi olduğuna dair bir simge ile veya eklenti yapılan bir mimari obje ile diğer evlerden ayrıt edilmeli… Tanınmalı, çünkü o ev ve içindekiler artık bu millete emanettir… Saygı gösterilmeli ve her türlü tehlikeden uzak tutulmalı ve içindekiler ziyaret edilmeli… Çünkü o evde şehidin bize milletimize emanet ettiği anası, babası, eş, ve çocukları vardır… Artık onlar bu vatana emanettir… Onlar kutsal emanetlerdir…
'Şehit Evi Fotoğraflarını Gördünüz Mü?'
Ülkemizin en derin yarası olan gelir dağılımındaki adaletsizlik, eşitsizlik, şehit evleri çoğunda görünen durumu ile bir defa daha gün yüzüne çıktı!  Şehitlerin ailelerinin büyük çoğunluğunun fakir fukara olması nasıl izah edilecek? 
Şehitlerimizin çoğunun yıkık bitik evleri çok şey anlatıyor,  anlayana… Duvarlarında sıva bile olmayan bir gecekondu görünümündeki bu şehit ev, adaletsiz gelir dağılımının abidesi gibi duruyor.
Gazete ve televizyonlardaki çoğu bitik bu şehit evi fotoğrafları ilk ve tek içler acısı ‘şehit evi fotoğrafı’ değil. Son yıllarda çok sayıda benzer fotoğrafı görüldü. Bu ülkeye öncelikle düşen şayet şehitlerine saygı duyuluyorsa! Öncelikle şehit evleri, elden geçirilmeli, tadilat yapılmalı, onarılmalı, olmaz ise aynı yerine yeniden yıkıp yapılmalı, aynı yerinde olmuyor ise, başka yere yeni yapılmalı… Biraz olsun o şehit ailelerinin, yüzleri “acıda olsa” gülümsetilmeli…Ülkemizin, unutmaması gereken önceliği şehitlerimiz ve onların yıkık dökük evleridir!...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner97

banner82

banner83