AK Parti İl Başkanı Taş: 700 milyon nereye harcandı ?

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem İbrahim Taş’ın “Bakanlık bizden onay almadan, Büyükşehir Belediyesi’ne genel bütçeden kredi kullandırmıyor. Eğer kredinin yatırım için kullanılacağına inanırsak AK Parti Antalya İl Teşkilatı olarak olumlu görüş bildiriyoruz” açıklamasını TBMM gündemine taşımıştı.Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması talebiyle bir soru önergesi veren CHP Milletvekili Budak'a AK Parti Antalya İl Başkanı ibrahim Ethem Taş sert tepki gösterdi. 

AK Parti İl Başkanı Taş: 700 milyon nereye harcandı ?

TBMM'ne soru önergesi veren CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak'ın bu hareketini siyasi komedi olarak tanımlayan İbrahim Ethem Taş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

'18 Ekim 2021 tarihinde AK Parti İl Başkanlığı olarak düzenlemiş olduğumuz basın toplantısında Antalyamız için sorduğumuz soruları cevaplamak yerine CHP Milletvekili Çetin Osman Budak’ın TBMM’ ye soru önergesi vermesini ‘siyasi komedi’ olarak görüyoruz.

banner111

2019 yılından bu yana Antalya Büyükşehir Belediyesini 700 milyon dolayında kredi kullandığını hatırlatmak isteriz. Büyükşehir Meclisinde kredi taleplerinde AK Parti Grubu olarak şimdiye kadar olumlu oy kullandık. Meclisin kredi onayı alabilmesi için 3’te 2 çoğunluğunun onayı gerektiği, mecliste bulunan 106 üyenin 48’i Cumhur İttifakı’nın olduğunu, onay vermemiz durumunda Büyükşehir Belediyesi’nin kredi kullanmasının mümkün olacağını muhattaplara hatırlatmak isteriz. Şimdiye kadar Meclis Üyelerimizin kalkan elleri halkımızın daha fazla hizmete kavuşabilmesi içindir. Fakat 2,5 yıldır Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ele dokunur bir projesinin olmadığını görüyoruz. Ve tekrar soruyoruz bu 700 milyon nereye harcandı ? CHP’li yöneticiler acaba bu paraların nereye harcandığını biliyorlar mı ?

Sorduğumuz soruların muhatapları cevap vermekten kaçarken farklı isimler cevap verme çabası içine girdiğini görmekteyiz. Fakat hala Altın Portakal Film Festivali’ne ne kadar harcandığını, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek’in kendi reklamına ne kadar para ödediğini cevapları kocaman bir soru işareti olarak duruyor. CHP Milletvekili Çetin Osman Budak’a tavsiyemiz milletin aklıyla dalga geçmeyi bırakıp partisinin Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kendi reklamına ne kadar para harcadığını konulan bir soru önergesini daha TBBM’ye vermesidir. Tüm bu sorulara cevap veremeyip, kullanılan kredilerin nereye harcandığını açıklayamayan CHP’li Budak, suni gündem yaratma çabası içindedir. Bunlar laf-ı güzaf … Sadede gelin diyorum ve tekrar soruyorum. 1- Altın Portakal’a ve Muhittin Böcek’in reklamına ne kadar harcadınız? 2- Çekilen kredileri nerelere kullandınız? 3-Tranvay ne zaman halkın kullanımına açılacak? Kamuoyuna saygı ile bildiririz.'

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2021, 16:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner121

banner82

banner83

404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.