banner203

AP, Alanya’da örgütleniyor

Adalet Partisi (AP) Alanya’da yemekli tanıtım toplantısını Keyf-i Ala Restoran’da 21 Ocak Cuma akşamı gerçekleştirdi.

AP, Alanya’da örgütleniyor

Alanya’da Keyf-i Ala Restoran’da gerçekleştirilen Adalet Partisi (AP) yemekli tanıtım toplantısına Akdeniz Bölge Sorumlusu ve Antalya İl Başkanı Turgay Akbaş, Antalya İl Başkanı Genel Sekreteri İsmail Hakkı Kıssalar, Alanya İlçe Başkanı Suat Sait Güney, Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Doğan, Isparta İl Başkanı Serdar Atik, Kumluca İlçe Başkanı Hülya Yılmaz, Korkuteli İlçe Başkanı Kenan Öztunç, Antalya Batı Bölgesi Teşkilat Başkan Yardımcısı Yakup Özdemir, STK Sorumlusu Mustafa Akyürek ve çok sayıda misafir katıldı.

“ADALET PARTİSİ YENİDEN AÇILDI”


Toplantısın açılış konuşmasını yapan AP Alanya İlçe Başkanı Suat Sait Güney Adalet Partisi’ni halkın geçmiş zamanda yaşayanların tanıdığını fakat Z kuşağının çok iyi olarak tanımadığını ifade ederek, “ Adalet Partisi’ni halkımız çok iyi tanıyor. 1980 yılının Eylül ayında hükümete karşı darbe yapılan partimiz. Daha sonra parti ismimiz değişerek Adalet Partisi’ni değiştirerek Doğru Yol Partisi’ni açtılar ve uzun süre Türkiye’y rahmetli genel başkanımız Süleyman Demirel hizmet etti. Adalet Partisi halkımız tarafından bilinen bir parti. İnsanlarımızın tercih ettiği, oy verdiği bir parti. İnsanların hükümette görmek istediği, faaliyetlerini görmek istediği bir parti. Geçmiş zamanda kapandı ama şuan da partimiz yeniden açıldı. Biz aynı misyonla, aynı vizyonla, partimizi tekrar halkımıza anlatmak ve partimizin bu ülkede bir şeyler yapabileceğini göstermek istiyoruz. Adalet Partisi bu nedenle Alanya’da hizmet etmek istiyor, bizim projelerimiz var. Burada halkımıza faydası olacak projelerimiz var. Bunları tek tek halkımıza anlatacağız. Bu projeler icraata geçecek ki şuan da başlamış bulunduk. “ dedi.

“ADALET PARTİSİ’Nİ DEDELERİMİZ, BABALARIMIZ ÇOK İYİ BİLİYOR”


AP olarak Alanya’da örgütlenme çalışmalarının başladığını ifade eden Güney, “Adalet Partisi’ni dedelerimiz, babalarımız çok iyi biliyor. Z kuşağı dediğimiz yeni kuşak var, yeni jenerasyon var, Adalet Partisi’ni bugün sokağa çıksanız bilmezler, tanımazlar. Tanımayan orta yaşlı insanlarda olabilir. Biz hem partimizi bilen kişilere tekrar hatırlatmak hemde gençlerimize Adalet Partisi’nin vizyonunu, neler yapabileceğimizi anlatmak ve sizlerde gelin, sizlerde bu davaya omuz verin şeklinde insanlarla bir tanışma toplantısı yapmak istedik. Buradan Alanya’ya Adalet Partisi’nin startını vermek istedik. Alanya’nın içinden esnafımızı, iş insanlarımızı davet ettik. Halkımızdan davet ettiğimiz insanlarımız oldu. Hepsi sağolsunlar, bizi geri çevirmediler geldiler.” dedi.

"TABANI OLAN BİR PARTİYİZ"


Adalet Partisi'nin yeni bir parti olmadığını köklerinin eskiye dayandığını belirten Akdeniz Bölge Sorumlusu ve Antalya İl Başkanı Turgay Akbaş, "Biz tabanı olan bir partiyiz. Yeni çıkmış, yeni kurulmuş bir parti değiliz. Kendimizi mutlaka düzenleyeceğiz. Kendimizi vatandaşlarımıza anlatacağız, bizim bir misyonumuz var. Bizim bir tabanımız var. Adalet Partisi dediğin zaman insanlar düşünüyor. AP, Süleyman Demirel’in partisi. Yeni kurulmuş bir parti diye kendimizi sürekli medya önünde, biz buyuz, biz şuyuz, diye vaatlerle izah etmiyoruz. Çünkü Adalet Partisi’nin yaptıklarıda yapacaklarıda bellidir. "dedi.

"ÜRETMEYEN TOPLUM BÜYÜMEKTEN BAHSEDEMEZ"


Geçmiş tarihte 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in icraatlarından bahseden Akbaş, "
Boğaz köprüsünü ilk biz açtık, barajları biz açtık. Rahmetli Süleyman Demirel’e barajlar kralı diyorlardı. Neden? Çünkü tarıma önem verdi. Çiftçiye önem verdi. Üretime önem verdi. Köprülere önem verdi. Biz şuan da üretmiyoruz. Tüketiyoruz. Kendi öz sermayemizden yiyoruz. Neden mi? Üretmeyen bir toplum tüketim toplumuna geçtiği anda büyümekten bahsedemez. Ne zaman ki üreteceğiz. Ne zaman ki köylümüz, işçimiz, çalışanımız, sanayicimiz, ne zaman ki istediğimiz gibi bir üretime geçecek o zaman rahatlayacağız. Biz neden üretimden koptuk? Neden tarımdan, hayvancılıktan koptuk? Neden biz GDO’lu ürünleri yiyoruz? Kaldırın gümrük birliğini. İlk yapacağımız icratlardan bir tanesi gümrük birliğini bu Türkiye’den kaldıracağız. Üreten, tarımla uğraşan, hayvancılıkla uğraşan, sanayiyle uğraşan insanlara destek vereceğiz." dedi.

"YASAMA, YÜRÜTME VE YARGI BİR KİŞİNİN KONTROLÜNDE OLUNCA HER ŞEYE ZAM GELİYOR"


Mevcut hükümetin zam değerlendirmesini eleştiren Akbaş, "Şimdi bakıyoruz mevcut hükümetin söylediği şu, “Biz zam yapmıyoruz, zam yapmamaya uğraşıyoruz” düşünün, zam yapmamış haliniz buysa nasıl bir zam yapacaksınız bilmiyorum. 4253 TL’ye asgari ücreti çıkardın, o akşam %15’ini geriye aldın. Sürekli olarak akaryakıta her gün yeni bir zam geliyor. Bizim halkımız yarım kilo kıyma, bir kilo et almak için uğraşırken televizyon kanalına çıkan bir partili, ben kiloyla almıyorum kuzu kesiyorum dedi. Yani bu ‘ekmek yoksa pasta yiyin’ demeye benziyor. Siz nerede yaşıyorsunuz, burası Türkiye, halkımızın %75’i asgari ücretle çalışıyor. Borç gırtlağa kadar gelmiş. Üreten çiftçinin traktörüne kadar hacize koyuyorlar. İnsanlar sesini çıkartamıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün zamanında çıkartmış oduğu bir yasa var, o yasa hala yürürlükte, ‘Siz, üreten çiftçinin ne traktörünü alabilirsiniz, ne ekinini alabilirsiniz, ne de samanını alabilirsiniz.’ Kim diyor bunu, kimse diyemiyor. Çünkü yasama, yargı, yürütme hepside bir kişinin elinde. Ben ne dersem o olur diyor." dedi.

"20 SENELİK BİR HORTUMLAMA 2-3 YILDA TEMİZLENEMEZ AMA SABREDİP HEP BERABER ÇÖZECEĞİZ"


Türkiye'de yaşanan göçmen sorunu hakkında değerlendirmelerde bulunan Akbaş, "Biz Avrupa’da ve Orta Doğu’da herkesle kavgalıyız, Suriye ile kavgalıyız, Afganistan ile de kavgalıyız. Şuan Türkiye’de 5 milyon 750 bin Suriyeli var. Ben ülkemde mülteci istemiyorum. Ben ülkemde kendi insanıma hizmet etmek istiyorum. Sen bir Suriyeli olarak burada yatacaksın, nargileni içeceksin, sınırda benim ülkemin vatandaşı şehit olacak. Böyle bir şey yok. Misafirliğin en güzeli kısa olanıdır. Biz misafirliğimizi yaptık. Elimizden geleni yaptık. Türk misafir perverliğini gösterdik. Yarın öbür gün mutlaka bu mülteci sorununa da bir çözüm bulacağız, bulmak zorundayız, çözüm üretmek zorundayız. Türkiye’nin düze çıkması için zamana ihtiyacımız olacak. Çünkü 20 senelik bir yıkımın, 20 senelik bir talanın, 20 senelik bir hortumlama kusura bakmayında öyle 2 yılda 3 yılda temizlenmez. Sabredeceğiz, temizleyeceğiz. Hep beraber çözeceğiz ama o günümüz bu günlerimizden daha iyi olacak." dedi.

banner111

"ASKERLERİMİZE KURŞUN SIKAN HİÇ KİMSEYLE, HİÇBİR PARTİYLE EL ELE GELMEYECEĞİZ"


Milli ve vatansever olduklarının yanı sıra Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olduklarını ifade eden Akbaş, "Vatanımıza, milletimize, askerimize kurşun sıkan kimseyle muhalefet veya yandaşlık yapmayacağız. Milliyiz. Benim askerime kurşun sıkan, kurşun atan hiç kimseyle, hiçbir partiyle el ele gelmeyeceğiz. Biz Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı bir partiyiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı bir parti olarak önceliğimiz, vatanımız, bayrağımız, toprağımız, insanımız, üretenimiz, çalışanımız, köylümüz ve işçimizdir." dedi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner84

banner97

banner121

banner82

banner83