Sünbül sert konuştu! ‘Kiraya verdikleri akıllarıyla ahkam kesiyorlar’

İskele'de yaşanan olaylar üzerinden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e yönelik karalama kampanyası başlatıldığını söyleyen MHP İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, konu hakkında sert bir açıklama yaptı

Sünbül sert konuştu! ‘Kiraya verdikleri akıllarıyla ahkam kesiyorlar’

Alanya’nın en işlek yeri olan İskele’de yaşanan olaylarla ilgili Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in sorumlu tutularak, sistematik bir şekilde karalanmaya çalıştığını söyleyen MHP İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, yaşananlarla ilgili açıklamada bulundu. Sünbül, İYİ Parti İlçe Başkanı Şefik Bahçe’ye de açıklamasında gönderme yaparak, sert konuştu. Alanya Belediyesi’nin yetki ve sorumlulukları çerçevesinde görevini yerine getirdiğini ifade eden Sünbül, adli vakalarla ilgili Alanya Emniyet Müdürlüğü’nün işlem yaptığının da altını çizdi.

banner111

‘GEREĞİ YERİNE GETİRİLDİ’


Sünbül açıklamasında, “Son birkaç gündür gündemi meşgül eden İskele’de yaşanan olaylar dolayısıyla Alanya belediyemiz ve Alanya’ya MHP’nin üretken belediyecilik anlayışı ile en iyi şekilde hizmet etmeye çalışan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, belirli bir zümre tarafından sistematik olarak karalanmaya ve olayların sorumlusu olarak gösterilmeye çalışılmaktadır.
İskele’de yaşanan her iki olayda adli bir vaka olmakla beraber Alanya Emniyet Müdürlüğümüz tarafından olaylarla alakalı işlemler ivedilikle yapılmıştır. Antalya Valiliğimiz ve Alanya Kaymakamlığımızda konu ile açıklama yapmış, suç ve suçlularla ilgili hukuk ve adli olarak ne yapılması gerekiyorsa gereğini yerine getirmiştir” dedi.

SORUMLULUK VE YETKİSİNİ YERİNE GETİRDİ


Belediyenin yetki ve sorumluluk alanı doğrultusunda gereğini yaptığına vurgu yapan Sünbül, “Alanya Belediyemizde kendi sorumluluk ve yetkisi çerçevesinde olayların hemen akabinde suça karışan tekne işletmeleri hakkında tutanaklarını tutmuş, her iki tekne dün akşam zabıta ekiplerince 30 gün süre ile mühürlenerek ticari faaliyetten men edilmiştir. Ayrıca her iki teknenin ruhsatının süresiz olarak iptal edilmesi için gereken süreç başlatılmış bu hafta gerçekleştirilecek olan Alanya Belediyesi encümeninde de karara bağlanması beklenmektedir” diye konuştu.

CEZASIZ KALMADILAR, KALMAYACAKLAR


Sünbül, “Bu şehirde huzursuzluk çıkaranlar, vandallık yapanlar, toplumun ahlak ve etik kurallarına uymayanlar asla cezasız kalmamıştır ve bundan sonra da kalmayacaktır. Alanya’nın kimliğine, milli ve manevi değerlerimize helal getirecek her kim olursa olsun, dün olduğu gibi bugün de Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak karşısında olduk olmaya da devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

KENDİLERİNİ GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜRDÜLER


İYİ Parti İlçe Başkanı Şefik Bahçe’nin yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamasına da gönderme de bulunan Sünbül, “Ancak, adli bir olay üzerinden şehir yönetimi hakkında hiçbir bilgisi olmadan yetki ve sorumlukların kime ait olduğundan bi haber İp’in İlçe Başkanı hizmet ettikleri belirli zümreye yaranmak için kendilerini gülünç duruma düşürüyorlar. Alanyamız için bir çivi çakmamışların oturdukları koltuklardan kiraya verdikleri akıllarıyla ahkam kesmeye kalkıyorlar. Düne kadar gölgesinde şeref buldukları üç hilalli sancak, Alanya burçlarında dalgalandığı müddetçe de şehrimiz huzurun ve güvenin şehri olmaya devam edecektir. Selçuklu’nun kışlık başkenti, Osmanlı’nın göz bebeği, Türkiye Cumhuriyeti’nin parlayan yıldızı olan kadim Türk şehri Alanyamız emin ellerdedir. Ehline Emanettir” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner97

banner82

banner83